VIDEO: Po příletu z Orientu masově na skluzavku. Na pražském letišti bylo podezření na oheň v letadle

VIDEO: Po příletu z Orientu masově na skluzavku. Na pražském letišti bylo podezření na oheň v letadleNOVÉ
Letiště muselo evakuovat cestující skluzem Foto:

Reprofoto: Youtube/Požáry.cz

Domov

Evakuace pasažérů

Echo24

Na pražském letišti v neděli dopoledne z letadla po příletu z Tuniska evakuovali zhruba 100 pasažérů po skluzavkách. Nikdo se při tom nezranil. Důvodem bylo podezření na oheň v letadle, které se ale nepotvrdilo. Řekla to mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Na provoz letiště podle ní věc neměla vliv.

„Jednalo se o vyhlášení plné pohotovosti kvůli údajnému zahoření v letadle,“ řekla mluvčí. Byl proto aktivován integrovaný záchranný systém. „Spustila se preventivní evakuace pomocí skluzů z letadla. Trvala něco málo přes deset minut,“ doplnila Janoušková. Evakuace po skluzech jsou podle ní výjimečné.

Hasiči požár ani zadýmení v letadle nezjistili. „Příčina, která vedla k plné pohotovosti, se zjišťuje,“ řekla mluvčí. Počet cestujících v letadle Janoušková odhadla kolem stovky. Letiště je totiž od letadla odváželo dvěma autobusy. Přesná čísla aerolinky Tunisair neposkytly.

Letadlo směřovalo do Prahy z tuniského Monastiru. „Cestující po evakuaci, poté, co jim byla přivezena zavadla, tak standardně šli ven,“ dodala mluvčí. Posádka letadla ohlásila požár až poté, co stroj přistál a čekal na letištní ploše. Vyplývá to z hlasové komunikace mezi letadlem a pozemním personálem, kterou zveřejnila Česká televize na twitteru. Pilot mluvil o požáru v pomocné motorové jednotce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Japonsko má první pilotku stíhačky, fanynku Top Gun

Související články