1 Telefonát Orbánovi

Trump telefonoval Orbánovi. Bavili se o ochraně hranic i o schůzce s Kimem

NOVÉ

Témata: ,

Americký prezident Donald Trump telefonicky hovořil s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, tématem diskuse byla mimo jiné nutnost důrazné ochrany hranic. Informoval o tom Bílý dům s tím, že Trump také využil telefonátu k tomu, aby Orbánovi pogratuloval ke květnovému znovuzvolení premiérem po dubnovém volebním vítězství.

„Prezident Donald Trump dnes mluvil s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a pogratuloval mu k sestavení nové vlády,“ uvedl v prohlášení Bílý dům. „Oba lídři se zavázali udržovat americko-maďarské vztahy pevné,“ dodal tiskový odbor prezidenta.

Bílý dům rovněž sdělil, že Trump s Orbánem mluvili i o summitu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, se kterým se americký prezident setkal 12. června v Singapuru.

Agentura MTI s odvoláním na mluvčího maďarské vlády napsala, že hlavním tématem byl očekávaný příjezd nového amerického velvyslance do Maďarska. Trump podle mluvčího řekl, že nový ambasador David Cornstein, který je v Maďarsku očekáván v nadcházejícím týdnu, je skvělým člověkem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Maďarský parlament potvrdil Orbána premiérem


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.