1 Telefonát Orbánovi

Trump telefonoval Orbánovi. Bavili se o ochraně hranic i o schůzce s Kimem

NOVÉ

Témata: ,

Americký prezident Donald Trump telefonicky hovořil s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, tématem diskuse byla mimo jiné nutnost důrazné ochrany hranic. Informoval o tom Bílý dům s tím, že Trump také využil telefonátu k tomu, aby Orbánovi pogratuloval ke květnovému znovuzvolení premiérem po dubnovém volebním vítězství.

„Prezident Donald Trump dnes mluvil s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a pogratuloval mu k sestavení nové vlády,“ uvedl v prohlášení Bílý dům. „Oba lídři se zavázali udržovat americko-maďarské vztahy pevné,“ dodal tiskový odbor prezidenta.

Bílý dům rovněž sdělil, že Trump s Orbánem mluvili i o summitu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, se kterým se americký prezident setkal 12. června v Singapuru.

Agentura MTI s odvoláním na mluvčího maďarské vlády napsala, že hlavním tématem byl očekávaný příjezd nového amerického velvyslance do Maďarska. Trump podle mluvčího řekl, že nový ambasador David Cornstein, který je v Maďarsku očekáván v nadcházejícím týdnu, je skvělým člověkem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Maďarský parlament potvrdil Orbána premiérem


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.