1 Nová omezení na dálnici

Kritická D1. Provoz u Prahy omezí do konce prázdnin stavební práce

NOVÉ

Témata: , ,

Provoz na dálnici D1 od víkendu omezí stavební práce mezi 12. a 16. kilometrem ve směru na Prahu. Do konce srpna tam budou dělníci rekonstruovat povrch vozovky, vyměňovat svodidla a opravovat odvodnění, dopravní značení, mosty a protihlukové stěny. Sdělila to mluvčí stavební firmy Eurovia CS Iveta Štočková.

Práce byly rozděleny do čtyř etap tak, aby byl v maximální možné míře zachován provoz. V sobotu začne rozmisťování dopravního opatření a od pondělí stavbaři začnou úsek opravovat.

V první etapě do konce června bude doprava vedena v režimu tři plus jedna plus jedna. Znamená to, že v části dálnice na Brno vzniknou tři pruhy a jeden protisměrný oddělený dočasným svodidlem. Druhá část dálnice na Prahu se bude opravovat a kromě toho tam bude průjezdný ještě jeden jízdní pruh směrem k metropoli.

V druhé etapě od konce června do poloviny července bude v části dálnice na Brno platit podobný režim tři plus jedna a ve směru na Prahu budou řidiči jezdit rychlým jízdním pruhem. V tomto termínu bude také uzavřena levá strana exitu 15 Všechromy, tedy sjezd ve směru od Brna a nájezd ve směru na Prahu. Objízdná trasa povede po D1 s možným otočením na exitu 12 Modletice a exitu 21 Mirošovice.

Od poloviny července do začátku srpna při třetí etapě povede doprava v části dálnice na Prahu v režimu dva plus dva s oddělením protisměrných jízdních pruhů pomocí dočasného svodidla. V druhém jízdním pásu na Brno bude průjezdný jeden jízdní pruh v odstavném pruhu.

Ve čtvrté etapě do konce srpna bude provoz v části dálnice na Prahu v režimu dva plus dva a v pásu ve směru na Brno bude průjezdný rychlý jízdní pruh. Současně bude v tomto termínu uzavřena pravá strana exitu 15 Všechromy, tedy sjezd ve směru od Prahy a nájezd ve směru na Brno. Objízdná trasa bude vedena po dálnici D1 s možným otáčením na exitu 12 Modletice a exitu 21 Mirošovice.

Práce na dálnici budou pokračovat na jaře 2019, kdy se bude opravovat úsek mezi 12. a 9. kilometrem ve směru na Prahu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.