Kritická D1. Provoz u Prahy omezí do konce prázdnin stavební práce

Kritická D1. Provoz u Prahy omezí do konce prázdnin stavební práceNOVÉ
Provoz na D1 bude omezen vzhledem k silničním pracím. Ilustrační foto. Foto:

FOTO: Shutterstock

Domov

Nová omezení na dálnici

Provoz na dálnici D1 od víkendu omezí stavební práce mezi 12. a 16. kilometrem ve směru na Prahu. Do konce srpna tam budou dělníci rekonstruovat povrch vozovky, vyměňovat svodidla a opravovat odvodnění, dopravní značení, mosty a protihlukové stěny. Sdělila to mluvčí stavební firmy Eurovia CS Iveta Štočková.

Práce byly rozděleny do čtyř etap tak, aby byl v maximální možné míře zachován provoz. V sobotu začne rozmisťování dopravního opatření a od pondělí stavbaři začnou úsek opravovat.

V první etapě do konce června bude doprava vedena v režimu tři plus jedna plus jedna. Znamená to, že v části dálnice na Brno vzniknou tři pruhy a jeden protisměrný oddělený dočasným svodidlem. Druhá část dálnice na Prahu se bude opravovat a kromě toho tam bude průjezdný ještě jeden jízdní pruh směrem k metropoli.

V druhé etapě od konce června do poloviny července bude v části dálnice na Brno platit podobný režim tři plus jedna a ve směru na Prahu budou řidiči jezdit rychlým jízdním pruhem. V tomto termínu bude také uzavřena levá strana exitu 15 Všechromy, tedy sjezd ve směru od Brna a nájezd ve směru na Prahu. Objízdná trasa povede po D1 s možným otočením na exitu 12 Modletice a exitu 21 Mirošovice.

Od poloviny července do začátku srpna při třetí etapě povede doprava v části dálnice na Prahu v režimu dva plus dva s oddělením protisměrných jízdních pruhů pomocí dočasného svodidla. V druhém jízdním pásu na Brno bude průjezdný jeden jízdní pruh v odstavném pruhu.

Ve čtvrté etapě do konce srpna bude provoz v části dálnice na Prahu v režimu dva plus dva a v pásu ve směru na Brno bude průjezdný rychlý jízdní pruh. Současně bude v tomto termínu uzavřena pravá strana exitu 15 Všechromy, tedy sjezd ve směru od Prahy a nájezd ve směru na Brno. Objízdná trasa bude vedena po dálnici D1 s možným otáčením na exitu 12 Modletice a exitu 21 Mirošovice.

Práce na dálnici budou pokračovat na jaře 2019, kdy se bude opravovat úsek mezi 12. a 9. kilometrem ve směru na Prahu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.