1 Rozpočet Hradu

Výdaje Hradu byly nejvyšší za deset let. Rozpočet překročil o 84 milionů

, NOVÉ

Témata: ,

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila na stránkách Hradu sumu celkových výdajů za rok 2017. Ta překročila předpokládaný rozpočet o více než 84 milionů na částku přesahující 522 milionů korun. Jedná se o nejvyšší výdaje za posledních deset let. Upozornil na to server Manipulatori.cz.

Více peněz, než se předpokládalo, spolkly například výdaje na provoz Pražského hradu a zámku Lány, výdaje na lesní hospodářství či platy zaměstnanců. Ti dostali přidáno o více než 10 milionů korun. Původní rozpočet počítal s částkou necelých 438 milionů korun, výdaje však reálně přesáhly 522 milionů. Návrh na rok 2017 činí přes 475 milionů korun, což je oproti letošnímu nárůst o více než 38 milionů.

Hrad při svém hospodaření překročil předpokládané výdaje ve všech položkách. V posledních deseti letech utratila Kancelář prezidenta republiky nejméně v roce 2012, kdy hospodařila s částkou 334,2 milionu korun. Od té doby se výdaje zvyšovaly až k současnému stavu. Vyšší částky však utratil Hrad i v minulosti, například v roce 2007 to bylo přes 456 milionů korun.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Za Zemana jde do prezidentských debat Ovčáček. Horáček přijal, Drahoš odmítl

Zeman má v Praze nové plakáty. Stále prý ale nevede kampaň

,