1 Rozpočet Hradu

Výdaje Hradu byly nejvyšší za deset let. Rozpočet překročil o 84 milionů

, NOVÉ

Témata: ,

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila na stránkách Hradu sumu celkových výdajů za rok 2017. Ta překročila předpokládaný rozpočet o více než 84 milionů na částku přesahující 522 milionů korun. Jedná se o nejvyšší výdaje za posledních deset let. Upozornil na to server Manipulatori.cz.

Více peněz, než se předpokládalo, spolkly například výdaje na provoz Pražského hradu a zámku Lány, výdaje na lesní hospodářství či platy zaměstnanců. Ti dostali přidáno o více než 10 milionů korun. Původní rozpočet počítal s částkou necelých 438 milionů korun, výdaje však reálně přesáhly 522 milionů. Návrh na rok 2017 činí přes 475 milionů korun, což je oproti letošnímu nárůst o více než 38 milionů.

Hrad při svém hospodaření překročil předpokládané výdaje ve všech položkách. V posledních deseti letech utratila Kancelář prezidenta republiky nejméně v roce 2012, kdy hospodařila s částkou 334,2 milionu korun. Od té doby se výdaje zvyšovaly až k současnému stavu. Vyšší částky však utratil Hrad i v minulosti, například v roce 2007 to bylo přes 456 milionů korun.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Za Zemana jde do prezidentských debat Ovčáček. Horáček přijal, Drahoš odmítl

Zeman má v Praze nové plakáty. Stále prý ale nevede kampaň

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.