Další trestní oznámení na Okamurovu SPD. Po komunistech ji žaluje i Štětinovo hnutí

Trestní oznámení na SPD

Další trestní oznámení na Okamurovu SPD. Po komunistech ji žaluje i Štětinovo hnutíNOVÉ
Koláž Echo24 - Jaromír Štětina a Tomio Okamura Foto:

Foto: Jaromír Štětina - Veronika Rejmanová, TOP 09

Tomio Okamura - Jan Zatorsky

Domov

Echo24

Hnutí Evropa společně (ESO) europoslance Jaromíra Štětiny (za TOP 09) podalo trestní oznámení na hnutí Svoboda a přímá demokracie. Informovalo o tom v úterý v tiskové zprávě. V předvolebních tiskovinách se podle ESO dopustila SPD šíření poplašné zprávy, když obsahovaly informaci o tom, že Evropská unie nutí Čechy jíst nekvalitní potraviny. Šéf SPD Tomio Okamura označil oznámení za zoufalou křeč těsně před volbami.

„Ke spáchání skutku došlo vydáním a rozsáhlým plošným šířením nepravdivého sdělení: ‚EU nás nutí jíst zkažené maso a nekvalitní potraviny‘,“ tvrdí ESO. Podle hnutí je sdělení lživé a záměrně bez reálného podkladu způsobuje obavy a znepokojení značné části obyvatel ČR o zdraví či život.

„Je to zoufalá křeč eurohujerů a podpůrců politiky Bruselu těsně před volbami do Evropského parlamentu, protože ví, že jim teče do bot,“ řekl k trestnímu oznámení Okamura.

Trestní oznámení na SPD podala minulý týden i jednička kandidátky KSČM do eurovoleb Kateřina Konečná. Podle komunistů se SPD dopustila v kampani úmyslného trestného činu pomluvy, když ve třech milionech vydání svých novin uvedla, že europoslanci KSČM podpořili přijímání migrantů do Česka. Okamura si za vyjádřením stojí a za trestním oznámením vidí nízké preference komunistů.

Češi budou tento pátek a sobotu rozhodovat o 21 europoslancích ze 749 křesel Evropského parlamentu. Mohou vybírat z 39 volebních lístků. Při minulých volbách před pěti lety využilo svého práva hlasovat v evropských volbách 18,2 procenta Čechů, podobná volební účast se čeká i o víkendu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Okamura lže.“ Komunistka Konečná chystá žalobu na předsedu SPD