1 Trestní oznámení na SPD

Další trestní oznámení na Okamurovu SPD. Po komunistech ji žaluje i Štětinovo hnutí

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Hnutí Evropa společně (ESO) europoslance Jaromíra Štětiny (za TOP 09) podalo trestní oznámení na hnutí Svoboda a přímá demokracie. Informovalo o tom v úterý v tiskové zprávě. V předvolebních tiskovinách se podle ESO dopustila SPD šíření poplašné zprávy, když obsahovaly informaci o tom, že Evropská unie nutí Čechy jíst nekvalitní potraviny. Šéf SPD Tomio Okamura označil oznámení za zoufalou křeč těsně před volbami.

„Ke spáchání skutku došlo vydáním a rozsáhlým plošným šířením nepravdivého sdělení: ‚EU nás nutí jíst zkažené maso a nekvalitní potraviny‘,“ tvrdí ESO. Podle hnutí je sdělení lživé a záměrně bez reálného podkladu způsobuje obavy a znepokojení značné části obyvatel ČR o zdraví či život.

„Je to zoufalá křeč eurohujerů a podpůrců politiky Bruselu těsně před volbami do Evropského parlamentu, protože ví, že jim teče do bot,“ řekl k trestnímu oznámení Okamura.

Trestní oznámení na SPD podala minulý týden i jednička kandidátky KSČM do eurovoleb Kateřina Konečná. Podle komunistů se SPD dopustila v kampani úmyslného trestného činu pomluvy, když ve třech milionech vydání svých novin uvedla, že europoslanci KSČM podpořili přijímání migrantů do Česka. Okamura si za vyjádřením stojí a za trestním oznámením vidí nízké preference komunistů.

Češi budou tento pátek a sobotu rozhodovat o 21 europoslancích ze 749 křesel Evropského parlamentu. Mohou vybírat z 39 volebních lístků. Při minulých volbách před pěti lety využilo svého práva hlasovat v evropských volbách 18,2 procenta Čechů, podobná volební účast se čeká i o víkendu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Okamura lže.“ Komunistka Konečná chystá žalobu na předsedu SPD

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.