9 československé tramvaje

FOTOGALERIE: KLDR se chlubí svými novými tramvajemi, ty přitom pochází z Československa

, NOVÉ

Témata: , ,

Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil vozovnu, kde mu byla představena nová severokorejská tramvaj, která by měla začít brázdit ulice Pchjongjangu. Nejedná se však o nové tramvaje, ale o zmodernizované československé tramvaje typu KT8D5. S informací přišel server Československý dopravák.

KLDR se ve své tiskové zprávě chlubí, že většina komponentů tramvaje pochází z domácí produkce. Podle zjištění serveru Československý dopravák vychází vozidlo z tramvaje typu KT8D5. Československo jich v roce 1991 dodalo 45 kusů při příležitosti otevření první tramvajové linky v severokorejské metropoli.

Do Severní Koreje se v následujících letech dostalo ještě 129 tramvají T6B5 a později další ojeté tramvaje z produkce ČKD Tatra, a to sice z Německa a z Prahy. České tramvaje jsou v Pchjongjangu využívány dodnes. KT8D5 začínají procházet modernizačním procesem, v rámci jehož mění tramvaj zásadně svůj vzhled. Elektronika a motory jsou však pravděpodobně původní.

Čtěte také: KLDR neskončila s vývojem raket a jaderných zbraní, tvrdí OSN

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.