9 československé tramvaje

FOTOGALERIE: KLDR se chlubí svými novými tramvajemi, ty přitom pochází z Československa

, NOVÉ

Témata: , ,

Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil vozovnu, kde mu byla představena nová severokorejská tramvaj, která by měla začít brázdit ulice Pchjongjangu. Nejedná se však o nové tramvaje, ale o zmodernizované československé tramvaje typu KT8D5. S informací přišel server Československý dopravák.

KLDR se ve své tiskové zprávě chlubí, že většina komponentů tramvaje pochází z domácí produkce. Podle zjištění serveru Československý dopravák vychází vozidlo z tramvaje typu KT8D5. Československo jich v roce 1991 dodalo 45 kusů při příležitosti otevření první tramvajové linky v severokorejské metropoli.

Do Severní Koreje se v následujících letech dostalo ještě 129 tramvají T6B5 a později další ojeté tramvaje z produkce ČKD Tatra, a to sice z Německa a z Prahy. České tramvaje jsou v Pchjongjangu využívány dodnes. KT8D5 začínají procházet modernizačním procesem, v rámci jehož mění tramvaj zásadně svůj vzhled. Elektronika a motory jsou však pravděpodobně původní.

Čtěte také: KLDR neskončila s vývojem raket a jaderných zbraní, tvrdí OSN

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.