1 nečekaný úspěch

Senzace na olympiádě. Slováci nečekaně porazili Rusy v hokeji, mezi fanoušky fandil i Kiska

, NOVÉ

Témata:

Rusové sice na olympijských hrách v Koreji působí pod neutrální vlajkou, přesto jsou považováni za favority hokejového turnaje s ambicemi na nejcennější kov. V úvodním utkání turnaje však selhali a podlehli slovenskému výběru 2:3. Úspěchem žijí sociální sítě.

Slovenští fanoušci si užívají nečekané vítězství nad favorizovaným Ruskem. Proti hráčům převážně české a slovenské ligy totiž stály legendy jako Dacjuk či Kovalčuk. Radost slovenských fanoušků přímo na stadionu natočil slovenský prezident Andrej Kiska.

Úspěchem našich východních sousedů žije na sociálních sítích i řada Čechů. Ti navíc oceňují lidovost slovenského prezidenta, který fandil svému týmu přímo mezi slovenskými i českými fanoušky v kotli.

Slováci začali zápas přitom přímo hororově. Již po 248 sekundách prohrávali 0:2. Rusové se však tímto průběhem až příliš uspokojili a nechali Slováky ještě do konce první třetiny vyrovnat, když se trefili Peter Ölvecký a Martin Bakoš. O výsledku rozhodl plzeňský bek Peter Čerešňák ve třetí třetině a především však skvělý výkon olomouckého brankáře Branislava Konráda.

O další překvapení úvodních hokejových zápasů olympiády se postarali i hokejisté Slovinska, kteří porazili v prodloužení USA. Slovinci na minulé olympiádě dosáhli postupem do čtvrtfinále a sedmým místem historického úspěchu. Stejně jako tehdy v Soči startují na turnaji jako jediný celek, který chybí v elitní skupině mistrovství světa. Sestoupili z ní loni v Paříži.

Čtěte také: Tělocvikář z Vrchlabí má na olympiádě čtyři bývalé žáky. Jeden už má medaili

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.