1 nečekaný úspěch

Senzace na olympiádě. Slováci nečekaně porazili Rusy v hokeji, mezi fanoušky fandil i Kiska

, NOVÉ

Témata:

Rusové sice na olympijských hrách v Koreji působí pod neutrální vlajkou, přesto jsou považováni za favority hokejového turnaje s ambicemi na nejcennější kov. V úvodním utkání turnaje však selhali a podlehli slovenskému výběru 2:3. Úspěchem žijí sociální sítě.

Slovenští fanoušci si užívají nečekané vítězství nad favorizovaným Ruskem. Proti hráčům převážně české a slovenské ligy totiž stály legendy jako Dacjuk či Kovalčuk. Radost slovenských fanoušků přímo na stadionu natočil slovenský prezident Andrej Kiska.

Úspěchem našich východních sousedů žije na sociálních sítích i řada Čechů. Ti navíc oceňují lidovost slovenského prezidenta, který fandil svému týmu přímo mezi slovenskými i českými fanoušky v kotli.

Slováci začali zápas přitom přímo hororově. Již po 248 sekundách prohrávali 0:2. Rusové se však tímto průběhem až příliš uspokojili a nechali Slováky ještě do konce první třetiny vyrovnat, když se trefili Peter Ölvecký a Martin Bakoš. O výsledku rozhodl plzeňský bek Peter Čerešňák ve třetí třetině a především však skvělý výkon olomouckého brankáře Branislava Konráda.

O další překvapení úvodních hokejových zápasů olympiády se postarali i hokejisté Slovinska, kteří porazili v prodloužení USA. Slovinci na minulé olympiádě dosáhli postupem do čtvrtfinále a sedmým místem historického úspěchu. Stejně jako tehdy v Soči startují na turnaji jako jediný celek, který chybí v elitní skupině mistrovství světa. Sestoupili z ní loni v Paříži.

Čtěte také: Tělocvikář z Vrchlabí má na olympiádě čtyři bývalé žáky. Jeden už má medaili

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.