Odolná a vysoce přesná. Česká zbrojovka uvádí novou odstřelovací pušku

Nové české zbraně

Odolná a vysoce přesná. Česká zbrojovka uvádí novou odstřelovací puškuNOVÉ
Nová odstřelovací puška CZ STR Foto:

FOTO: České zbrojovka Uherský Brod

Domov

Česká zbrojovka z Uherského Brodu uvádí na trh novou odstřelovací pušku CZ TSR. Zbraň ráže 308 Winchester by měla v nabídce firmy nahradit model CZ 750 M1S1. Novou pušku společnost vyvíjela na základě připomínek uživatelů z ozbrojených složek.

Primárně je tedy určena pro vojenské použití, uvedla firma v tiskové zprávě. Pušku spolu s dalšími novinkami představila zbrojovka poprvé veřejnosti při nedávné výstavě v Norimberku.

Mezi přednosti její pušky patří podle mluvčí zbrojovky Hany Machů velká odolnost a garantovaná životnost 10 000 ran, která byla otestována ve ztížených podmínkách. „Je vysoce přesná s použitím standardního továrního střeliva,“ uvedla mluvčí.

Mezi pistolemi představují novinky modely CZ P-10 C OR a CZ Shadow 2 OR. Zkratka OR znamená Optics Ready a vyjadřuje, že je závěr zbraní upraven pro snadnou montáž reflexního zaměřovače. Výhodami obou nových pistolí je podle firmy jejich robustnost, pevnost a odolnost montáží nebo nízká stavební výška. Nabídka zbrojovky je bohatší také o tři další varianty již třetí generace malorážkových adaptérů Kadet pro pistole CZ.

Mezi dlouhými kulovými zbraněmi představila Česká zbrojovka dva nové modely inspirované podle Machů úspěšnou univerzální loveckou a sportovní kulovnicí CZ 557 Varmint. Řadu rozšířil i model CZ 557 Lux II. Určený je prý především konzervativnějším zákazníkům. Společnost navíc inovovala lehkou kulovnici CZ 527, jejíž kořeny lze vysledovat až do roku 1948. Díky modernizaci včetně instalace nových mechanických mířidel by měla nabídnout větší přesnost.

V roce 2016 dosáhla Česká zbrojovka rekordních tržeb zhruba čtyři miliardy korun. Rekordní byl i zisk 600 milionů korun. Čísla za loňský rok společnost zaměstnávající kolem 2000 lidí a obchodující s asi 100 zeměmi celého světa zatím nezveřejnila. Mezi největší exportní teritoria firmy patří Evropa, Thajsko, Kanada a především USA.

Devadesát procent akcií zbrojovky patří společnosti EHC CZUB, SE, kontrolované René Holečkem, zbylých deset procent vlastní členové představenstva. Firma funguje od roku 1936. Kromě mateřského závodu v Uherském Brodě má výrobu i v Brně, na Slovensku a v USA.

Čtěte také: Hrad odmítá mluvit o cestě Mynáře a Nejedlého do Číny. Na sprchu dotazů nereaguje