Namísto pašeráctví korán? Češka souzená v Pákistánu kvůli drogám prý přijela studovat islám

Namísto pašeráctví korán? Češka souzená v Pákistánu kvůli drogám prý přijela studovat islámNOVÉ
Svět

proměny vězněné Češky

Češka, zadržená v lednu v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, vypověděla, že přijela do Pákistánu studovat islám. Oznámil to v sobotu pákistánský server Mera Mirpur. Soud s Terezou H. začal v březnu a podle pákistánských sdělovacích prostředků se chýlí ke konci.

Mera Mirpur píše, že se jednadvacetiletá modelka pokusila propašovat devět kilogramů heroinu do Spojených arabských emirátů a zadržena byla 10. ledna, když prošla dvěma kontrolami. Drogy se našly v jejím zavazadle. Žena mířila do Abú Zabí.

Podle serveru Mera Mirpur se původně přiznala, že chtěla heroin propašovat do SAE, ale teď říká něco jiného. Přijela prý za účelem studia náboženství. Nejenže se poučila o pákistánské kultuře, ale přijala ji také za svou. Obléká se prý do místního tradičního oděvu a zahaluje se. Server ale upozorňuje, že v minulosti například tvrdila, že drogy nepašovala a že byla zadržena bezdůvodně.

Spolu s ní je obviněn ještě jeden muž, který není z ČR. Jejich advokáti v listopadu prohlásili, že je případ smyšlený. Podle listopadové zprávy serveru Times of Islamabad se soudní řízení chýlí ke konci a do měsíce by mohlo skončit.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Smrt za trochu vody

Případ pašování heroinu je smyšlený, tvrdí obhájce Češky držené v Pákistánu

Související články