1 Tragická nehoda

U Doks se srazil kamion s osobním autem. Na místě zemřeli tři lidé

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Tragická nehoda zablokovala ve středu dopoledne silnici 38 u Doks na Českolipsku. Osobní vůz se tam čelně střetl s kamionem. Uvnitř auta zemřely přímo na místě řidič osobního vozu a jeho spolujezdkyně, třetí ženu se hasiči s profesionálními zdravotníky snažili resuscitovat, ale bohužel neúspěšně, řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková.

V osobním voze jeli ještě dva lidé, které museli hasiči vyprostit. Oba skončili ve vážném stavu v liberecké nemocnici. Nehoda se stala zhruba deset minut před 07:00. Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks se střetl nákladní automobil s plně obsazeným osobním vozem Škoda Rapid.

„Na rovném úseku před křižovatkou u firmy Rekufol sedmadvacetiletý řidič z nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem. Následky nehody jsou fatální. Při střetu utrpěli smrtelné zranění řidič a jeho dvě spolujezdkyně ze zadních sedadel ve věku 23 a 26 let. Další dva spolujezdce ve věku 26 a 47 let transportovala zdravotnická záchranná služba do liberecké nemocnice,“ uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Dvě osoby zemřely na místě, kde lékař konstatoval úmrtí pro zranění neslučitelná se životem. Jedna osoba byla resuscitována, ale bohužel neúspěšně,“ doplnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Jeden muž byl napojen na umělou plicní ventilaci a letecky transportován na traumacentrum do Liberce, dalšího se středně těžkým poraněním transportovala do Liberce pozemní posádka.

Nehoda na celé dopoledne zablokovala provoz na frekventované komunikaci z České Lípy na Mladou Boleslav. Policie dopravu odkláněla přes Doksy a Ralsko. „Provoz byl obnoven v 11:40,“ doplnila Suchánková. Při vyšetřování nehody se podle ní ukázalo, že nikdo z pasažérů na zadních sedadlech nebyl připoutaný bezpečnostním pásem. „Na otázku proč vyjel řidič do vedlejšího jízdního pruhu, nám možná částečně odpoví nařízená soudní pitva řidiče rapidu. Šofér kamionu byl bezprostředně po nehodě ve špatném psychickém stavu, a proto mu policejní psycholog poskytl odbornou pomoc,“ dodala.

V Libereckém kraji je to letos nejtragičtější dopravní nehoda a patří k nejvážnějším v celém Česku. Víc obětí si vyžádala jen červencová nehoda u Bohuňovic na Olomoucku. I tam se střetl nákladní automobil s osobním. Na místě zemřeli dva dospělí a jedno dítě. Druhé dítě bylo s těžkým zraněním převezeno do brněnské nemocnice, kde ale později také zemřelo. Tři mrtvé si vyžádala havárie autobusu, která se stala v lednu u Horoměřic u Prahy.

Čtěte také: VIDEO: Na dálnici u Bologni explodovala cisterna, na místě zůstal obrovský kráter

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.