1 halal kryptoměna

V emirátech vzniká první halal kryptoměna, v souladu s právem šaría

, NOVÉ

Témata: , , ,

Firma ADAB Solution sídlící ve Spojených arabských emirátech (SAE) rozjíždí svou vlastní kryptoměnu „First Islamic Crypto Exchange“ (FICE). Unikátní je v tom, že je měna podle společnosti v souladu s islámským náboženským právem šaría, informuje server Businessinsider

„Tento projekt poskytne přístup k technologicky inovativnímu finančnímu sektoru pro 1,8 miliardy muslimů žijících na celé planetě. FICE vytvoří kryptoobchodní platformu, která se stane univerzálním řešením pro zapojení muslimů v rámci krypto trhu,“ komentuje vznik měny zakladatel a generální ředitel společnosti ADAB Solutions Timur Turzhan.

Jedná se podle něj o první projekt, který umožní provádět krypto transakce v souladu se zásadami islámského financování a bude otevřen všem uživatelům bez ohledu na náboženství. Společnost chce ukázat, že kryptoměny mohou být bezpečné, přijatelné a spolehlivé.

Podle Turzhana mají myšlenky, které odpovídají principům práva šaría jasná pravidla a hodnoty. Proto jsou halal projekty pro uživatele neporovnatelně bezpečnější než tradiční kryptoměny.

ADAB Solutions je společnost registrovaná v jurisdikci SAE. Firma si klade za cíl přitáhnout muslimskou komunitu ke krypto ekonomice.

Čtěte také: Rok, kdy sociální sítě ztratily charisma

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.