V emirátech vzniká první halal kryptoměna, v souladu s právem šaría

V emirátech vzniká první halal kryptoměna, v souladu s právem šaríaNOVÉ
muslimské dívky s mobily Foto:

Foto: Shutterstock

Ekonomika

halal kryptoměna

voš Echo24

Firma ADAB Solution sídlící ve Spojených arabských emirátech (SAE) rozjíždí svou vlastní kryptoměnu „First Islamic Crypto Exchange“ (FICE). Unikátní je v tom, že je měna podle společnosti v souladu s islámským náboženským právem šaría, informuje server Businessinsider

„Tento projekt poskytne přístup k technologicky inovativnímu finančnímu sektoru pro 1,8 miliardy muslimů žijících na celé planetě. FICE vytvoří kryptoobchodní platformu, která se stane univerzálním řešením pro zapojení muslimů v rámci krypto trhu,“ komentuje vznik měny zakladatel a generální ředitel společnosti ADAB Solutions Timur Turzhan.

Jedná se podle něj o první projekt, který umožní provádět krypto transakce v souladu se zásadami islámského financování a bude otevřen všem uživatelům bez ohledu na náboženství. Společnost chce ukázat, že kryptoměny mohou být bezpečné, přijatelné a spolehlivé.

Podle Turzhana mají myšlenky, které odpovídají principům práva šaría jasná pravidla a hodnoty. Proto jsou halal projekty pro uživatele neporovnatelně bezpečnější než tradiční kryptoměny.

ADAB Solutions je společnost registrovaná v jurisdikci SAE. Firma si klade za cíl přitáhnout muslimskou komunitu ke krypto ekonomice.

Čtěte také: Rok, kdy sociální sítě ztratily charisma

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články