„Kramný proudem nevraždil.“ Europoslanec Zdechovský žádá znovuotevření případu

„Kramný proudem nevraždil.“ Europoslanec Zdechovský žádá znovuotevření případuNOVÉ
Petr Kramný s rodinou Foto:

Foto:

Domov

případ Kramný

voš Echo24

Petr Kramný, který si odpykává trest za vraždu své ženy a dcery, sedí ve vězení za něco, co nespáchal, tvrdí europoslanec Tomáš Zdechovský ve svém blogu. „Vražda proudem je nesmysl,“ je přesvědčený Zdechovský.

Europoslanec uvádí, že se případem podrobně zabýval více než rok a snažil se k němu přistupovat maximálně nezaujatě. Došel k závěru, že elektrický proud nemohl být příčinou smrti obou obětí. Odkazuje se na tři lékařské zprávy, které tvrdí, že se na tělech nenašly známky po zásahu proudu, nebo že to nelze prokazatelně tvrdit.

„Petr Kramný je ve vězení za ‚vraždu elektrickým proudem‘. Pokud ale nelze prokazatelně potvrdit tuto konkrétní příčinu smrti (ba co víc, ani se stále neví, jak vlastně zemřely), je naprosto nelogické, že je Kramný dále vězněn. Je to podobná situace, jako kdyby někoho zavřeli za vraždu pistolí, ačkoliv by oběť nikde na těle neměla ani díru po kulce,“ píše Zdechovský.

Europoslanec dále upozorňuje na nesrovnalosti a procesní chyby v případu: „Při rozsudku nebyly vzaty v potaz veškeré výpovědi svědčící v prospěch Petra Kramného, například výpověď delegáta, který upozornil na několik skutečností, jako například až nečekaně rychlé odstranění problematického barelu před pokojem Kramných s „pitnou vodou“ okamžitě po nálezu těl, nebo opakované zažívací potíže některých klientů českých cestovních kanceláří spojených s úrovní hygieny v egyptských resortech.“

Špatné hygienické podmínky v egyptských rezortech vedly i k dalším úmrtím, upozorňuje Zdechovský: „I jeden aktuální a velmi podobný případ britských turistů, kteří v resortu zemřeli za nevyjasněných okolností, mě nutí k opatrnosti a boji proti ukvapeným k závěrům. Navíc v Egyptě to nejsou ani první ani poslední nevyjasněná úmrtí, která často bývají spojená především s prudkým zánětem žaludku.“

„Výše popsané skutečnosti by měly naprosto stačit k otevření případu Petra Kramného a pevně věřím, že se tak skutečně stane. Pokud Petr Kramný přeci jen vraždil, o čemž začínám čím dál více pochybovat, elektrickým proudem to rozhodně nebylo,“ zakončil europoslanec svou argumentaci.

Petr Kramný, odsouzený na 28 let za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě, podal na konci června návrh na obnovu řízení, tvrdí, že je nevinný.

Čtěte také: Kramný podal návrh na obnovu řízení, pět let od smrti své ženy a dcery

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.