FOTO: Nad Londýnem se bude vznášet „Baby Trump“ v plenkách

FOTO: Nad Londýnem se bude vznášet „Baby Trump“ v plenkáchFOTO UVNITŘ
Balón Baby Trump Foto:

Foto: Trump Baby Crowdfunder

Svět

Zesměšnění Donalda Trumpa

tk Echo24

Americký prezident Donald Trump se při návštěvě Velké Británie pravděpodobně dočká nevídaného výhledu. Nad Londýnem se totiž bude vznášet „Baby Trump“ – balón tvarovaný a nakreslený jako mimino s tváří amerického prezidenta. Kampaň aby se posměšný balón vznesl do vzduchu podepsalo v rámci petice tisíce Britů a nyní ji schválil londýnský starosta Sadiq Khan. Informuje o tom americká televize CNN.

„Starosta podporuje právo na poklidný protest a rozumí, že to může být různými formami. Jeho operační tým se sešel s organizátory a bylo jim uděleno povolení využít Zahradu parlamentního náměstí jakožto místo vzletu balónu,“ uvedl Khan přes svého tiskového mluvčího. Organizátoři ještě potřebují povolení Metropolitní policie a Národní služby letového provozu, aby „Baby Trump“ mohl vzlétnout.

Petici pro „Baby Trumpa“ podepsalo již přes 10 tisíc lidí a v rámci crowdfundingové kampaně na ni ke čtvrtečnímu večeru přispěli téměř 18 tisíc liber. Balón je veliký 6 metrů a měl by se vznášet při Trumpově návštěvě Londýna 13. července od 9:30 do 11:30, tedy přesně v době, kdy Londýnem půjde protestní pochod „Stop Trump“. Americký prezident se při své návštěvě sejde mimo jiné i s britskou královnou Alžbětou II.

Samotný balón se vzteklou podobiznou Trumpa je šest metrů vysoký a jsou na něm kromě obličeje amerického prezidenta znázorněny ještě dětské pleny a v pravé ruce drží mobilní telefon. Ten má symbolizovat časté využívání sociálních sítí, především Twitteru, kterým je Trump pověstný. Jeho příspěvky sledují miliony lidí a často působí velice emotivně. Občas v nich také uráží své politické oponenty i zahraniční představitele státu. Podobu mimina organizátoři zvolili proto, aby mu ukázali, jak na něj „Britové nahlížejí“.

Organizátoři kampaně chtěli původně jako protest proti Trumpovi do vzduchu Londýna vypustit přes tisíc malých balónků. Byli však upozorněni, že by to mohlo ublížit například ptactvu. „Takže místo tisíce malých balónků jsme si objednali „Baby Trumpa“ naplněného vzduchem,“ napsali organizátoři na své crowdfundingové kampani. Jejich plánem je vypustit balón zesměšňující amerického prezidenta nejen v Londýně, ale později i jinde. Nejprve má procestovat Velkou Británii a poté se uvidí, kde se dále objeví.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde. 

Čtěte také: VIDEO: Žena vylezla na Sochu Svobody. Protestovala proti Trumpově imigrační politice

Trump není spokojen s NATO. Spojencům rozeslal varovné dopisy