Česká výprava slaví. Martina Sáblíková bere stříbro za závod na 5000 metrů

Olympijské hry

Česká výprava slaví. Martina Sáblíková bere stříbro za závod na 5000 metrůAKTUALIZOVÁNO 2

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na olympiádě v Koreji stříbrnou medaili. V dnešním závodě na 5000 metrů zajela čas 6:51:85, který jí zajistil druhé místo. Na vítězku Esmee Visserovou z Nizozemska ztratila 1,62 sekundy.

Třetí skončila Natalia Voroninová z Ruska, která jela finálovou jízdu se Sáblíkovou. V dřívějším závodě na 3000 metrů Sáblíkové těsně unikla bronzová medaile a skončila na nepopulárním čtvrtém místě.

„Myslím, že vše vypovědělo moje chování po projetí cílem. Bylo to neuvěřitelné,“ řekla Sáblíková, která se v cíli radovala a rozdávala úsměvy na všechny strany. „Samozřejmě, že je to satisfakce za tři kilometry (čtvrté místo), ale hlavně za to, co mám všechno v sezoně za sebou,“ poukázala na své zdravotní problémy. „Jsem neuvěřitelně šťastná,“ uvedla po závodě.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sáblíkové se na olympijských hrách ve Vancouveru a Soči povedlo získat tři zlaté, jednu stříbrnou a bronzovou medaili. Česká rychlobruslařka se také 17x stala mistryní světa a 5x mistryní Evropy. Je také mnohonásobnou vítězkou Světového poháru, ve kterém se 12x stala celkovou vítězkou.

Sáblíková nezačínala olympijskou sezonu v ideální formě, v prvních závodech ji trápily bolesti zad. Česká republika tak díky stříbru Sáblíkové získala na olympijských hrách již čtvrtý cenný kov. Po bronzu Veroniky Vítkové a stříbra Michala Krčmáře ze sprintu v biatlonu se dnešní den stal prozatím nejúspěšnějším dnem české výpravy, kdy další medaili získala Eva Samková ve snowboardcrossu.