Česká výprava slaví. Martina Sáblíková bere stříbro za závod na 5000 metrů

Olympijské hry

Česká výprava slaví. Martina Sáblíková bere stříbro za závod na 5000 metrůAKTUALIZOVÁNO
Svět

jk Echo24

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na olympiádě v Koreji stříbrnou medaili. V dnešním závodě na 5000 metrů zajela čas 6:51:85, který jí zajistil druhé místo. Na vítězku Esmee Visserovou z Nizozemska ztratila 1,62 sekundy.

Třetí skončila Natalia Voroninová z Ruska, která jela finálovou jízdu se Sáblíkovou. V dřívějším závodě na 3000 metrů Sáblíkové těsně unikla bronzová medaile a skončila na nepopulárním čtvrtém místě.

„Myslím, že vše vypovědělo moje chování po projetí cílem. Bylo to neuvěřitelné,“ řekla Sáblíková, která se v cíli radovala a rozdávala úsměvy na všechny strany. „Samozřejmě, že je to satisfakce za tři kilometry (čtvrté místo), ale hlavně za to, co mám všechno v sezoně za sebou,“ poukázala na své zdravotní problémy. „Jsem neuvěřitelně šťastná,“ uvedla po závodě.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sáblíkové se na olympijských hrách ve Vancouveru a Soči povedlo získat tři zlaté, jednu stříbrnou a bronzovou medaili. Česká rychlobruslařka se také 17x stala mistryní světa a 5x mistryní Evropy. Je také mnohonásobnou vítězkou Světového poháru, ve kterém se 12x stala celkovou vítězkou.

Sáblíková nezačínala olympijskou sezonu v ideální formě, v prvních závodech ji trápily bolesti zad. Česká republika tak díky stříbru Sáblíkové získala na olympijských hrách již čtvrtý cenný kov. Po bronzu Veroniky Vítkové a stříbra Michala Krčmáře ze sprintu v biatlonu se dnešní den stal prozatím nejúspěšnějším dnem české výpravy, kdy další medaili získala Eva Samková ve snowboardcrossu.