Krev na ledě. Klub z KHL obětoval ovci přímo před hráči, k výhře to nepomohlo

Krev na ledě. Klub z KHL obětoval ovci přímo před hráči, k výhře to nepomohloNOVÉ
Hokejisté Barysu Astana Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ Александр Головко – http://alxr-gol.livejournal.com/53588.html, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18110598

Svět

Hráčům se udělalo zle

tk Echo24

Když se sportovcům nedaří, dojde často na různé rituály. Fotbalisté změní kopačky, tenisté rakety anebo se sportovní tým vydá do hospod „vypustit páru“. Hokejový klub z Kazachstánu Barys Astana hrající převážně ruskou KHL však zašel mnohem dál. Po sérii pěti proher totiž přímo na svém ledě a před zraky svých hráčů nechal obětovat ovci. Informuje o tom ruský server Sport Express.

Podle informací ruského webu přivedli činovníci klubu před úterním tréninkem na ledovou plochu ovci. Tu přímo před zraky hráčů Astany podřízli a její krví potřeli jak led, tak branky a sítě. Jedná se o prastarý kazašský rituál. Několika, především zahraničním, hráčům se přímo na místě udělalo špatně, zatímco Kazachům v týmu to dle dostupných informací přišlo normální. Jakmile bylo dokonáno, následoval klasický trénink.

Nejedná se o první podobný případ u kazašského sportovního týmu. V roce 2013 ovci přímo na hřišti obětoval fotbalový klub Šachtar Karaganda den před zápasem Ligy mistrů proti slavnému Celticu Glasgow. Rituál zde skutečně zafungoval, protože Karaganda porazila Celtic 2:0. Zabití ovce však tehdy vyvolalo velice negativní reakce organizace pro lidská práva zvířat PETA. Ta požadovala po předsedovi UEFA Michelu Platinim, aby klub z Kazachstánu potrestal. „Jsme velice znepokojeni tím, že ovce byla podříznuta, aby přinesla štěstí kazašskému týmu,“ řekla tehdy funkcionářka PETA Mimi Bekhechi.

Nutno podotknout, že hokejovému klubu z Astany obětování ovce naopak nepomohlo. Ještě v ten samý den prohrálo s týmem Jugra Chanty-Mansijsk 2:3.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Český útočník přelstil Rusy, hokejový svět se baví jeho fintou

Související články