1

Žaloba na prezidenta Zemana?

Sledujeme online
Živý přenos Živý přenos ukončen Čekáme
Ostatní online zpravodajství   
onlineIsLive

12:40 Drahoš: Běžný občan by na Zemanově místě byl souzen

Zemanův oponent v prezidentské volbě Jiří Drahoš na twiteru uvedl, že by běžný občan byl za čin podobný Babišovu výroku souzen. „Tak i senátoři konstatovali, že Miloš Zeman ohrozil bezpečnostní zájmy ČR. Běžný občan už by na jeho místě byl souzen pro trestný čin ohrožení utajované informace. Klíčová právní otázka ale zní: bylo to úmyslně nebo z nedbalosti?“ napsal.

12:15 K žalobě by se mohli připojit lidovci a část ČSSD

Výroky prezidenta Zemana se zabývaly také další senátorské kluby. K žalobě by se podle ČT mohla připojit většina lidovců. Podle předsedy senátorů ČSSD Petra Víchy bude na každém senátorovi sociální demokracie, jak se k hlasování postaví. Jasný názor mají naopak senátoři hnutí ANO, podle nich o velezradu nešlo.

11:40 Senátorský klub ODS přijal usnesení o Zemanovi

K výrokům prezidenta se dnes vyjádřili i senátoři ODS. Na tiskové konferenci představili usnesení, které včera přijal senátorský klubu strany. „Senátorský klub ODS vyzývá prezidenta republiky Miloše Zemana, aby se zdržel výroků, které poškozují dobré jméno České republiky,“píše se v dokumentu.

11:25 Prezidenta se zastal předseda Zemanovců

Předseda SPOZ Lubomír Nečas na twitteru uvedl, že žaloba nic pozitivního nepřinese. „Senátoři STAN chtějí žalovat prezidenta za informace o novičoku v ČR. Naprosto nesmyslná žaloba. Tato malá strana už neví, jak se zviditelnit. Jenom vznáší neklid do společnosti a stále hledá jak útočit na prezidenta. Nic pozitivního občanům nepřinesou. Komu není z hůry dáno,“ napsal předseda.

11:00 Ovčáček: Senátoři ohrožují svobodu a demokracii

„Extremisté ze STAN dalším útokem na přímo zvoleného prezidenta republiky ohrožují demokracii a svobodu v ČR,“ uvedl v reakci na tiskovou konferenci hnutí STAN mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

10:25 Senátoři STAN připravují obvinění z velezrady

Senátoři za hnutí STAN dnes na tiskové konferenci oznámili, že zahájili přípravu na podání žaloby na prezidenta Zemana. Ten se podle senátorů dopustil z velezrady tím svými výroky o výrobě a skladování nervového plynu novičok v České republice.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.