1 Politická aréna

V infrastruktuře komunikačních technologií Evropa zaspala

Témata: , , ,

Jak nás od roku 2013 upozorňuje Bezpečnostní informační služba a v posledních měsících i NÚKIB, je používání infrastruktury firmy Huawei bezpečnostní hrozbou. Česká republika není výjimkou, některé evropské země Huawei odmítají, jiné s ním pracují.

Problém však leží jinde. Číňané jsou levní a současně dokáží nabídnout nejmodernější technologie. Čína totiž investovala velké peníze z veřejných zdrojů na vývoj těchto technologií. V infrastruktuře komunikačních technologií Evropa zaspala.

Dnešního zasedání Výboru pro evropské záležitosti se zúčastnil premiér, kterého čeká jednání Evropské rady v Bruselu. Na výboru jsem přednesla návrh, aby byl na úrovni Evropské unie zřízen fond na vývoj technologií v oblasti telekomunikací tak, abychom v budoucnu nebyli v Evropě závislí na nabídkách firmy Huawei.

Podobný fond byl v minulosti zřízen na Evropské úrovni pro oblast obranného průmyslu. Je dobré si uvědomit, že v případě telekomunikačních technologií jde také o naší bezpečnost.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.