1 Praktiky indonéské policie

VIDEO: Indonéští policisté mučili muže, ovinuli ho hadem. Chtěli z něj vymáčknout přiznání

, VIDEO UVNITŘ

Témata: , , ,

Indonéská policie nechává vzpomenout na středověké mučící praktiky. Na internetu se objevilo video, na němž se členové místních policejních složek v indonéské provincii Papua snaží ze zadrženého muže získat doznání tím, že jej ovinuli dlouhým živým hadem. Vedení místní indonéské policie pravost nahrávky potvrdilo a za celou záležitost se kaje

Policisté zadrženého muži ovinuli dlouhým hadem a nutili jej k doznání. Ve videu zazní i výhrůžka policistů, že muži hada strčí do úst či do nohavic. 

Po úniku videa na internet přišel šéf místní policie s vysvětlením a omluvou. „Podnikli jsme přísná opatření proti našim lidem,“ řekl velitel místní policie Tonny Ananda Swadya. Zároveň však před novináři celou situaci zlehčoval tím, že had byl ochočený a nebyl jedovatý. 

Muž na videu je údajně obyvatel provincie Papua, což je region patřící Indonésii. Oblast sousedící s nezávislou republikou Papua Nová Guinea však dlouhodobě však dlouhodobě sužuje násilí kvůli místním ozbrojeným skupinám, které bojují o odtržení od Indonésie. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Krajta málem uškrtila batole. Jeho děda musel v boji s ním useknout hadovi hlavu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.