Nejvyšší zásah #MeToo. Rezignoval šéf nejsledovanější americké televize CBS

#MeToo

Nejvyšší zásah #MeToo. Rezignoval šéf nejsledovanější americké televize CBSNOVÉ
Les Moonves Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

Echo24

Ředitel amerického mediální konglomerátu CBS Les Moonves, jeden z nejlépe placených manažerů světa, rezignoval v důsledku řady nových obvinění ze sexuálního obtěžování. Informovala o tom dnes televize CNN.

CBS kauzu prošetřuje od červenci, kdy časopis The New Yorker zveřejnil první obvinění. Svědectví dalších šesti žen přinesl časopis v neděli. Moonves obvinění odmítá. CBS uvedla, že společnost spolu s Moonvesem daruje 20 milionů dolarů skupinách podporujícím globální kampaň proti sexuálnímu obtěžování MeToo.

Podle listu Financial Times Moonves rezignoval, protože tak získá vysoké odstupné. Americká média uvádí částku až 100 milionů dolarů (2,2 miliardy Kč). CBS informovala, že bývalý ředitel odstupné nedostane, dokud jeho chování neprověří nezávislé vyšetřování.

Některé z dvanácti žen, které Moonves údajně obtěžoval tvrdí, že je donutil k orálnímu sexu, anebo že se před nimi bez jejich souhlasu odhaloval. Odmítnutí se prý podepsalo na jejich následující kariéře.

Za desetiletí pod Moonvesovým vedením se ze CBS stal nejsledovanější americký kanál, v období 2017-2018 předstihl NBC. V roce 2017 si Moonvess vydělal 69,3 milionů dolarů (1,54 miliardy Kč).

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.