Babiš navrhne nového šéfa GIBSu. Jde o státního zástupce Radima Dragouna

Nový šéf GIBS

Babiš navrhne nového šéfa GIBSu. Jde o státního zástupce Radima DragounaNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: archiv Echo24

1
Domov

Echo24

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) šéfa Okresního státního zastupitelství v Lounech Radima Dragouna. Vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 12 lidí. V úterý o tom informovala mluvčí vlády Petra Doležalová. Z čela GIBS odešel na začátku května Michal Murín, který měl spory s premiérem.

Podle inspekce Babiš na Murína opakovaně tlačil, aby ve vedení GIBS skončil. Na schůzkách premiér Murínovi podle inspekce řekl, že pokud ředitelské místo opustí do konce února, obejde se to „bez skandálu“. Babiš to popřel, ale následně začal Murína veřejně kritizovat a zahájil s ním kázeňské řízení.

Předseda vlády návrh na jmenování Dragouna v souladu se zákonnou povinností projedná s bezpečnostním výborem Poslanecké sněmovny a se Stálou komisí pro kontrolu činnosti GIBS.

Výběrová komise doporučila na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních složek (GIBS) lounského státní zástupce Radima Dragouna. Oznámil to v úterý Úřad vlády ČR.

Čtěte také: GIBS loni odposlouchávala o třetinu více lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.