1 Výroky Klause ml.

Protiútok Klause ml.: Ti největší lumpové se ze mě pokusí dělat antisemitu

, Nové

Témata: , , , , ,

Poslanec ODS Václav Klaus ml. obhajuje svůj výrok z úterý, v němž přirovnal schvalování zákonů kvůli předpisům EU k rozhodování o složení židovských transportů do nacistických táborů. Sice uznal, že byl jeho příměr příliš "drakonické", ale zároveň si za ním stojí. „U 60 procent zákonů, co doručujeme českým občanům je míra naší suverenity nula,“ napsal na svůj Facebook.

Václav Klaus ml., za jehož úterní výrok se jménem strany omluvil předseda ODS Petr Fiala, svůj drsný výrok obhajuje tím, že je děsivá ztráta suverenity českého parlamentu. „Jen implementujeme evropské směrnice a nařízení. Povinně a ještě si to musíme potupně sami sepsat a dělat, že to projednáváme a hlasujeme o tom,“ uvedl ve středu v reakci na úterní jednání sněmovny Klaus ml.

„Poslanci v kampani pobíhají po republice, slibují občanům, že je budou zastupovat a co vše udělají. Kdyby byli fér, museli by říci – ze tří pětin budu jen hlasovací automat a jak ovce budu implementovat evropská nařízení. Z menší části budu hlasovat a navrhovat zákony dle svého přesvědčení a dle vůle svých voličů,“ napsal Klaus.

Političtí konkurenti se nyní dle Klause ml. budou vozit po drsném příměru a nebudou debatovat o meritu věci. „Teď se nikdo z mediálních a politických nepřátel nebude bavit o meritu věci – ale snažit se mě umlčet, že jsem použil nevhodný příměr. A dávat mi do pusy něco, co jsem neřekl. Ti největší lumpové se ze mě pokusí dělat antisemitu,“ ukončil Václav Klaus svůj facebookový příspěvek.

Celý Klausův výrok z úterý, který zazněl při projednávání nových pravidel ochrany soukromí, která navazují na unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), zněl takto: „Mně to připomíná něco jako židovský výbor, jo, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem, ale jinak prostě děláme to, co nám řeknou,“ řekl Klaus.

Za výrok se omluvil po sérii kritických poznámek Petr Fiala. „Jménem ODS se omlouvám za příměr, který zde nevhodně použil můj kolega Václav Klaus,“ komentoval vystoupení svého stranického kolegy Fiala. Uvedl to po sérii kritických poznámek z řad poslanců ČSSD, KDU-ČSL, Pirátů nebo Starostů, kteří vyzývali Klause k omluvě. Klaus na to už v úterý řekl, že jeho „příměr možná byl drsný, ale v jádru sedí“.

Klaus také uvedl, že 57 procent návrhů zákonů jsou nařízení Evropské unie, „kde my jako ovce pro to zdviháme ruku a v nějaké podobě to posíláme dál“. Nařízení GDPR označil za „kravinu“.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Klaus přirovnal přijímání zákonů kvůli EU k židovským transportům

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.