1 Google a daně

Google v Česku – miliardové výnosy, daně jen 8,2 milionu korun

, NOVÉ

Témata:

Technologický gigant Google zaplatil podle účetní uzávěrky tuzemské pobočky v Česku za rok 2017 daně jen 8,2 miliony korun. Upozornil na to server Borovan.cz, který současně uvedl, že se roční výnosy Google z Česka přitom odhaduje na 4 až 6 miliard korun, ty se však registrují v irské pobočce.

Zaplacené daně Google v Česku jsou tak v příkrém rozporu s tím, co platí například česká firma Seznam.cz. Ta má roční tržby přesahující mírně 4 miliardy korun, zaplacená daň je přes 240 milionů korun. 

Server Borovan.cz také kritizuje extrémně vysokou míru společenské neodpovědnosti Google vůči České republice. „A je ostuda státní správy, že nedokáže vytvořit srovnatelné podmínky pro české a zahraniční subjekty,” uvádí Borovan.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.