1 Týdeník Echo

Týdeník Echo: Babiš píše dějiny, brexit bude, NATO, Bergman a brněnské mumie

NOVÉ

Témata:

Hlavním tématem nového čísla Týdeníku Echo je druhá vláda trestně stíhaného premiéra. V článku Babiš píše dějiny vřazuje Petr Holub aktuální domácí dění do mezinárodních souvislostí. Týdeník Echo však přináší i další témata, která ovlivňují dění u nás i ve světě.

Nedávnému summitu NATO se věnuje Salon, který svolala a řídila Lenka Zlámalová: „Americký prezident Donald Trump razantně mění geopolitické poměry. Do jednoho balíčku začal spojovat tři zásadní strategická témata, o nichž bylo dosud v Americe i Evropě zvykem nejen vyjednávat, ale také přemýšlet odděleně. Obranyschopnost, obchod a energetiku. Naplno se to projevilo minulý týden na summitu Severoatlantické aliance. Trump jej odstartovat rétorickým útokem na Německo, které obvinil z toho, že se stalo kvůli závislosti v energetice ,zajatcem Ruska‘. Tři dny po skončení summitu řekl v rozhovoru pro televizi CBS, že Evropskou unii považuje kvůli tomu, jak se chová v obchodě, za nepřítele Ameriky.

Trumpův geopolitický balík přišli do Salonu Týdeníku Echo vysvětlit náměstek ministra obrany Jakub Landovský (ČSSD), který se zúčastnil summitu NATO, exministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra (ODS) a Kryštof Kruliš z Asociace pro mezinárodní otázky.“

Lenka Zlámalová přispěla i článkem nazvaným Indoktrinace dětí už míří do škol, v němž varuje: „Aktivisté s úředníky proti vůli parlamentu a bez souhlasu vlády prosazují povinný multikulturalismus.“

Rozhovor s britským ekonomem Robertem Skidelským vede Daniel Kaiser a hovoří především o úskalích probíhajícího brexitu. O britské premiérce říká Skidelsky bez obalu: „Paní Mayová je velmi slabá, nemá většinu a je závislá na hlasech unionistů ze Severního Irska. Nemá ani jednotný kabinet.“ Mimochodem, současné krizi na britské politické scéně se Daniel Kaiser věnuje ještě v samostatném analytickém článku Británie na invalidním vozíku.

Sto let od narození slavného švédského filmového režiséra Ingmara Bergmana připomíná Jiří Peňás esejem Když Bůh zmlknul, Bergman to točil. A pokračuje i seriál Peňásových cestopisných črt Genius loci, aktuální díl je věnován brněnské kapucínské kryptě. Rovněž seriál o političkách první republiky dospěl ke druhému dílu, historička Dana Musilová napsala portrét Louisy Landové-Štychové.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Konec Babišova prvního sluhy. Jaroslav Faltýnek, nejcennější kůň ze stáje AB

Echo týdne: Karta, hromy blesky a holé ruce ● Kauza: Huawei, Huawei, Huawei ● Komentář: Brexit nekončí, Mayová však ano ● Recenze: Proč zešílela tetička

U transplantací se nepředbíhá S Pavlem Pafkem nejen o tom, jak najít dobrého lékaře
Rok ruských zbraní Sovětské kořeny Putinových „trumfových karet“

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.