1 Sdílená ekonomika

V Barceloně a Madridu stávkují tisíce taxikářů kvůli Uberu

NOVÉ

Témata:

V Barceloně dnes stávkovaly tisíce řidičů taxi proti alternativním taxislužbám Uber a Cabify. Jejich vozy kompletně zablokovaly centrum města, stovky aut stály po celý den zaparkované na hlavní dopravní tepně v centru města Gran Vía, kde někteří řidiči plánují podle agentury AP strávit i noc. K 10.000 řidičům taxi v Barceloně se pak ze solidarity připojilo i 15.000 jejich kolegů v Madridu, uvedla agentura AFP.

Taxikáři protestují proti narůstajícímu počtu licencí pro služby Uberu a Cabify, které považují za nekalou konkurenci. Chtějí, aby vláda počet vydávaných licencí omezila. Stávku vyhlásili jako neomezenou.

Stávka taxislužby v druhém největším španělském městě, kam v letní sezoně míří desetitisíce turistů, způsobila dopravní chaos. Mnoho lidí si stěžovalo na sociálních sítích, že marně sháněli odvoz například z letiště.


Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.