1 Tragická nehoda

Na úpatí Himaláje havaroval autobus. Zahynulo minimálně 30 lidí

NOVÉ

Témata: , ,

Nejméně 30 lidí, z toho 27 dětí, dnes zahynulo při havárii autobusu na úpatí Himaláje v severoindickém státu Himáčalpradéš. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní policii.

Řidič jel podle agentury AP příliš rychle, na okraji rokle ztratil na autobusem kontrolu a ten spadl do 61metrové hloubky. Svědci vypověděli, že autobus dostal smyk v zatáčce. Autobus převážel zhruba čtyři desítky dětí, informoval zpravodajský server BBC.

„Autobus se skutálel do 61 metrů hluboké rokle. Zahynulo při tom 27 dětí, dva učitelé a řidič,“ řekl agentuře AFP místní policista.

Děti byly studenty soukromé školy ve městě Nurpur, které leží u hranic s Pákistánem, zhruba 260 kilometrů severozápadně od metropole státu Simla.

Indie každoročně zaznamenává nejvíce smrtelných dopravních nehod na světě, napsala agentura Reuters. V roce 2015 zde v důsledku dopravních nehod přišlo o život téměř 150 tisíc lidí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.