1 návrat političky

Hana Marvanová povede v komunálních volbách kandidátku STAN

NOVÉ

Témata: , , ,

Bývalá politička a právnička Hana Marvanová se v podzimních komunálních volbách pokusí o návrat do politiky. Jako lídra mezi svými kandidáty ji dnes na jednání Celostátního výboru schválilo hnutí STAN. To bude v Praze kandidovat společně s TOP 09, na spolupráci se subjekty dohodly na začátku března.

Politička, která v minulosti působila mimo jiné ve funkci místopředsedkyně poslanecké sněmovny bude nejvýše postavenou zástupkyní hnutí STAN na kandidátce. Zaměřit se chce na transparentnost státní správy či dostupné bydlení.

„Praha se nyní potýká s obrovským množstvím problémů. Dopravní kolaps, mosty v havarijním stavu, naprostý nedostatek dostupného bydlení a útlum rozvoje města. Praha potřebuje vizi, aby se přiblížila evropským metropolím, jako je Vídeň či Berlín. Zároveň město nefunguje transparentně a utajuje informace, které se týkají veřejných prostředků. To všechno je třeba po podzimních volbách změnit. Proto jsem se rozhodla kandidovat jako lídr za STAN do zastupitelstva hlavního města Prahy,“ uvedla Hana Marvanová.

Čtěte také: Spolupráce potvrzena. TOP 09 a Starostové půjdou do voleb v Praze společně

Hana Marvanová aktivně působí na politické scéně od roku 1990, kdy se stala poslankyní České národní rady. V Národní radě a od roku 1993 v Poslanecké sněmovně působila do roku 1998, kdy vystoupila ze strany ODS a podílela se na založení Unie svobody. Na post ve vedení strany rezignovala v roce 2002, protože nesouhlasila s tehdejšími povolebními vyjednáváními s ČSSD. Na začátku nového milénia se pokusila o návrat do politiky, když ji v únoru 2014 ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) jmenovala svou 1. náměstkyní. O několik měsíců později ale Marvanová kvůli rozepřím s ministryní rezignovala.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.