„Silné Česko – Todle je můj projekt,“ řekl Babiš a zkritizoval Trumpa

BABIŠŮV PROJEV

„Silné Česko – Todle je můj projekt,“ řekl Babiš a zkritizoval Trumpa
Ministerský předseda Andrej Babiš (ANO). Foto: Hnutí ANO
1
Domov

Echo24

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém nedělním pořadu Čau lidi, který vysílá na sociálních sítích, částečně vymezil proti současnému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi. Babiš tvrdí, že je kšiltovka s nápisem „Silné Česko“ jeho nápad, ačkoliv je zde paralela právě s kšiltovkou prezidenta Trumpa. Toho český premiér zkritizoval například za jeho nynější chování, aniž by blíže specifikoval, co mu na něm konkrétně vadí.

„Todle je můj projekt,“ řekl premiér Babiš a ukázal na červenou kšiltovku s nápisem „Silné Česko“. Podobnou kšiltovku totiž využívá v komunikaci s voliči také současný prezident USA Donald Trump, jehož nápis na kšiltovce zní „Udělat Ameriku znovu skvělou“ (Make America great again).

„To, že Trump říkal Make America great again, tak já to taky říkám. Udělejme Česko znovu silné. Silné Česko. Jako já se za to nestydím. Někdo se stydí za to? Tak jako to bylo za 1. republiky,“ řekl Babiš. „Tomáš Garrigue Masaryk, Baťa. Tehdy jsme byli na špičce světa a my se tam vracíme,“ tvrdí předseda vlády.

Babiš však dává v tomto směru od Donalda Trumpa ruce pryč. „Já říkám, že to nemá nic společného s prezidentem Trumpem. Prezident Trump je podnikatel, já jsem podnikatel. To je tak, co máme společného. On měl první manželku Češku, já mám manželku Češku. A to je tak asi všechno,“ uvedl Babiš.

Přesto ale český premiér tvrdí, že s Trumpem v některých tématech souhlasí, například na ilegální migraci. „Ale to, jak se teď chová nebo jak se choval, tak samozřejmě, s tím nesouhlasím. Já se nestydím mít tuhle čepici,“ zdůraznil Andrej Babiš.

Předseda vlády dále zmínil, že věří, že spolupráce mezi Českou republikou a USA bude pod nově zvoleným prezidentem Joe Bidenem ještě „ještě lepší“.