V Pardubici zemřelo násilnou smrtí dítě. Kriminalisté zadrželi jednoho muže

V Pardubici zemřelo násilnou smrtí dítě. Kriminalisté zadrželi jednoho mužeAKTUALIZOVÁNO
Pardubičtí kriminalisté vyšetřují násilnou smrt dítěte Foto:

FOTO: Shutterstock

Domov

Smrti dítěte

Echo24

Pardubičtí kriminalisté vyšetřují násilnou smrt dítěte. Dítě mladší deseti let zahynulo v noci na pondělí v Pardubicích. Zadrželi čtyřicetiletého muže a jeho účast na úmrtí prověřují, řekla ČTK mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

K případu policie vyjížděla v 1:00 do rodinného domu v Pardubicích. „Bylo ihned jasné, že se jedná o násilnou smrt,“ uvedla Janovská. Bližší okolnosti případu nechce policie kvůli jeho citlivosti zatím uvádět. Není ani jasné, zda zadržený byl příbuzným dítěte nebo ne.

Zdravotníci původně v noci vyjížděli k dospělému muži. Na místě nalezli malé dítě v bezvědomí. „Ihned po nálezu byla zahájena neodkladná resuscitace a provedeny urgentní chirurgické život zachraňující úkony.

Bohužel ani po téměř hodinu trvající resuscitaci se nepodařilo u dítěte obnovit srdeční akci a pacient zemřel,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Podle nepotvrzených informací ČTK zemřel sedmiletý chlapec, který chodil do první třídy. Policie zadržela pravděpodobně jeho otce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policie má stopu odsouzeného bývalého poslance ČSSD Wolfa. Skrývá se v Paraguayi

Související články