Koalice ve Varech je hotová. Primátorku má ANO, dohodlo se s ODS a Karlovaráky

Koalice ve Varech je hotová. Primátorku má ANO, dohodlo se s ODS a KarlovarákyNOVÉ
Nová primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer-Ferklová Foto:

Foto: ANO2011

Domov

vedení krajského města

V Karlových Varech vznikla koalice vítězné ANO s Karlovaráky a ODS. V zastupitelstvu o 35 členech bude mít pohodlnou většinu 23 hlasů. Primátorkou bude Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Strany v pondělí podepsaly koaliční smlouvu.

ANO bude mít v devítičlenné radě pět křesel, Karlovaráci budou v radě tři a ODS bude zastoupena jedním radním. ANO bude mít kromě primátora ještě jednoho náměstka. Po jednom náměstkovi budou mít i Karlovaráci a ODS. Navíc budou ještě dva uvolnění radní, jeden z ANO a druhý za Karlovaráky.

Podle Pfeffer Ferklové se zvýší počet výborů zastupitelstva o dva na celkových pět. Přibude výbor pro životní prostředí a čistotu města a výbor pro sociální věci a seniory.

Ačkoli koaliční smlouva obsahuje některé priority nového vedení města, kompletní programové prohlášení chce mít nová koalice do 100 dní.

Ve volbách získalo v Karlových Varech ANO 12 ze 35 hlasů v zastupitelstvu. Na druhém místě skončilo hnutí Karlovaráci s osmi mandáty. Už jenom tyto dvě strany by tak daly dohromady většinu v zastupitelstvu. ODS má další tři mandáty.

Karlovarská občanská alternativa (KOA) dosavadního primátora Petra Kulhánka získala ve volbách letos jen pět mandátů, stejně jako Piráti. Do zastupitelstva se dostali ještě komunisté s podílem hlasů 5,06 procenta a dvěma mandáty.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V Praze 7 bude vládnout Praha Sobě a koalice Pirátů a Zelených

„Megapodraz“ v Jablonci? ANO obešlo vítěznou ODS a bude mít primátora

Související články