Sázkaři věří v české finále na Australian Open. Hrát v něm může Kvitová s Plíškovou

Sázkaři věří v české finále na Australian Open. Hrát v něm může Kvitová s PlíškovouNOVÉ
Česká tenistka Petra Kvitová Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Úspěch českých tenistek

Echo24

Tuzemští sázkaři věří, že finále ženské dvouhry na Australian Open bude mít letos ryze české obsazení a utkají se v něm Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou. Vyplývá to ze středečních vyjádření bookmakerů. Kvitová je podle nich jasnou favoritkou semifinále, ve kterém se ve čtvrtek střetne s nenasazenou Američankou Danielle Collinsovou. Šance Plíškové proti Japonce Naomi Ósakaové hodnotí bookmakeři jako vyrovnané, sázející ve svých tipech favorizují českou tenistku.

„Šance na české finále je každopádně unikátní. Kvitová by v aktuálním rozpoložení proti Collinsové neměla zaváhat. Kurz na její výhru je 1,26:1 a v postup věří i drtivých 95 procent sázkařů. U Plíškové jsou šance podle bookmakerů 50 na 50, kurz na její výhru je 1,95:1, Ósakaová má 1,93:1. Každopádně sázkaři jsou i tady optimisté, na českou hráčku směřuje 80 procent sázek,“ řekl ČTK mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Mluvčí Chance Markéta Světlíková uvedla, že sázka na české finále má aktuálně kurz 2,51. Aktuálně největší favoritkou na vítězství v prvním grandslamu sezony je podle ní Kvitová s kurzem 2,1:1, následují Ósakaová (3,3:1), Plíšková (4:1) a Collinsová s vysokým kurzem 18:1.

Šrain doplnil, že z pohledu sázkařů je v semifinálové čtveřici rovněž největší favoritkou Kvitová, na jejíž výhru směřuje 67 procent sázek, druhá je Plíšková s 20 procenty vkladů. „Zejména Kvitová měla důvěru sázkařů už na startu turnaje, když byly spolu s Američankou Serenou Williamsovou z pohledu celkového vítězství nejsázenějšími hráčkami,“ podotkl.

Williamsovou však ve čtvrtfinále po velkém obratu vyřadila Plíšková. Česká tenistka prohrávala v rozhodující sadě už 1:5, ale dokázala vývoj otočit, odvrátit čtyři mečboly a vyhrát 6:4, 4:6, 7:5. Kvitová v úterý porazila domácí Ashleigh Bartyovou 6:1, 6:4.

Světlíková uvedla, že úspěšnost sázkařů se u obou utkání lišila. „Na utkání Kvitová – Bartyová si u Chance vsadili fanoušci celkem za tři miliony korun, na výhrách jsme jim vyplatili téměř tři a půl milionu korun. U zápasu Sereny Williamsové s Plíškovou sázející tak úspěšní nebyli, ze vsazeného milionu a třičtvrtě jsme na výhrách vyplatili jen něco přes milion,“ dodala.

Podobný rozptyl v sázkách na čtvrtfinále zaznamenal i Tipsport. „Na zápas Kvitová – Bartyová jsme nabrali přes 15 milionů korun, z toho bylo 92 procent vsazeno na Kvitovou. Na zápas Williamsová – Plíšková to bylo téměř deset milionů korun, z čehož bylo 70 procent vsazeno na výhru Williamsové,“ řekl mluvčí Jiří Hadrava.

Šrain dodal, že i díky úspěchu českých tenistek bude letošní Australian Open pravděpodobně nejsázenějším tenisovým grandslamem vůbec. Sázkařům se podle něj navíc poměrně daří, o čemž vypovídá například tiket, kdy klient za vsazené 3000 korun vyhrál téměř 3,7 milionu.

Čtěte také: Skvělé Češky v Austrálii. Plíšková teď odvrátila čtyři mečboly a porazila Serenu Williamsovou

Související články