Šestnáctiletá Rakušanka ubodaná ve svém pokoji. Podezřelý nezletilý Afghánec je na útěku

hledání podezřelého Afghánce

Šestnáctiletá Rakušanka ubodaná ve svém pokoji. Podezřelý nezletilý Afghánec je na útěkuNOVÉ
Svět

Rakouská policie pátrá po 17letém Afghánci, který je podezřelý z ubodání své o rok mladší rakouské kamarádky. Její matka ji nalezla mrtvou v pokoji, který měl zabarikádované dveře. Podezřelý uprchl zřejmě oknem. O situaci informuje rakouský Kurier i zahraniční média.

K případu došlo ve městě Steyr (česky Štýr) na severu Rakouska. Matka našla svou dceru Michelle F. v noci z neděle na pondělí mrtvou se dvěma bodnými ranami v jejím pokoji. Dveře místnosti byly zabarikádované a šly těžce otevřít, v pokoji zůstalo otevřené okno, přičemž byt se nachází ve vyvýšeném přízemí.

Podezřelým je nezletilý Afghánec Saber Akhondzada, s nímž měla mít dívka složitý vztah, který navázali už v srpnu roku 2017 a opakovaně ho přerušovali a znovu začínali. Rodina oběti hovoří o opakovaných hádkách. Ve Štýru Afghánec bydlel v azylovém domě pro nezletilé a v době vraždy měl být s dívkou v jejím pokoji. Stal se tak hlavním podezřelým. Ven pak pravděpodobně uprchl právě oknem. Policii se ho zatím nedaří nalézt, má indicie, že by se mohl nacházet až ve Vídni, kde má nějaké osobní vazby.

Foto:

domnělý afghánský vrah, Foto: štýrská policie

Podle mluvčího prokurátora měla dívka bodné rány v zádech, jedna z nich zasáhla plíci a byla smrtelná, ukázala pitva. Motivem by podle něj mohla být žárlivost. Zvláště v poslední době se prý Afghánec snažil díku ve větší míře kontrolovat a zakazoval ji kontakt s jinými chlapci. K pátrání po domnělém vrahovi vyzývá s informacemi o něm na sociálních také sestra zavražděné.

Čtěte dále: „Jen“ zneužití. Španělský soud neuznal znásilnění, viníkům uložil 9 let

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.