Koukej mi přinést víno. Hrad zveřejnil projev Zemana pro moderátora Soukupa

Koukej mi přinést víno. Hrad zveřejnil projev Zemana pro moderátora SoukupaNOVÉ
Jaromír Soukup ukazuje na oslavě prezidentovi Zemanovi hodinky Foto:

FOTO: Facebook Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka

Domov

Zeman u Soukupa

Echo24

Na oficiálních stránkách prezidenta republiky byl zveřejněn projev Miloše Zemana, který pronesl na oslavě narozenin televizního baviče, moderátora a majitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. 

Prezident ve svém projevu nazval Jaromíra Soukupa svým přítelem a obligátně připomenul, že pohrdá novináři. Prezidentův projev přebíráme v plném znění.

Projev prezidenta republiky při oslavě 50. narozenin Jaromíra Soukupa
22. února 2019

Milý Mirku Soukupe, vážení přátelé,
nebudu opakovat svůj omšelý bonmot, že při padesátých narozeninách končí puberta. Místo toho Ti, Mirku, řeknu něco, co nemohu říci nikomu jinému než Tobě. Prožili jsme spolu desítky televizních diskuzí, a já jsem po těchto desítkách si Tě začal vážit, ale nejen to, začal jsem Tě považovat za svého přítele a doufám, že totéž platí i z Tvé strany.

Proč? Protože na rozdíl od novinářů, jimiž pohrdám, jsi člověk, který je vždy připraven, netrpí přehnaným sebevědomím a při diskuzi přemýšlí a říká argumenty a poslouchá argumenty druhé strany, což je to, co čeští novináři zásadně nedělají, a právě proto jsem obdivoval zázemí, které máš ve věcných znalostech, protože je radost diskutovat s člověkem, který ví, o čem mluví.
Samozřejmě, že bych si přál, aby takových možností bylo více, ale Soukup je jenom jeden.

Milý Mirku, koukej mi přinést víno, abych připil, já to budu trochu protahovat, na další čtyři roky našich debat. Těším se na ně a myslím si, že jak nám oběma, tak zejména našim divákům přinášejí stejné potěšení, jako nám.
Na další čtyři roky.
Miloš Zeman, prezident republiky, Soho, Praha, 22. února 2019
 

Soukup vlastní významnou mediální agenturu Médea Group a ovládá společnost Empresa Media, pod níž vedle televize Barrandov spadají také časopisy Týden, Sedmička nebo Instinkt. Poslední dva roky je známý i jako moderátor, na obrazovce se začal pravidelně objevovat na jaře 2017 v Týdnu s prezidentem a v dalších pořadech. Letos v lednu oznámil založení politického hnutí List Jaromíra Soukupa.

K politice měl Soukup blízko už v minulosti, většinou však stál spíše v pozadí. Výrazněji se začal angažovat před volbami v roce 2006, kdy podporu jeho agentury získala Strana zelených. Po volbách, v nichž se Strana zelených dostala do Sněmovny, se Soukup stal jejím ekonomickým vyjednávačem. V dubnu 2007 byl jmenován náměstkem ministryně školství v koaliční vládě Mirka Topolánka. Na starosti měl veřejné zakázky a vnější vztahy. V létě 2007 mu ministryně Dana Kuchtová svěřila i evropské fondy. Když Kuchtová v září 2007 odešla, skončil na ministerstvu i Soukup.

Související články