Češi makali, ale neměli šanci. S hvězdami NBA z USA prohráli na MS 67:88

MS basketbal

Češi makali, ale neměli šanci. S hvězdami NBA z USA prohráli na MS 67:88Nové 1

Čeští basketbalisté vstoupili do mistrovství světa v Šanghaji porážkou 67:88 s úřadujícími šampiony z USA. Reprezentace, jež mezi elitou startuje po 37 letech, přišla o šanci na lepší výsledek ve druhé čtvrtině, ve které Američanům podlehla o jedenáct bodů. Dalším soupeřem českého týmu na turnaji bude v úterý Japonsko.

Český výběr s pětinásobnými mistry světa, kteří se v Číně musejí obejít bez největších hvězd NBA, většinu zápasu držel krok, ale na senzaci to nestačilo. V prvním dějství ještě výběr trenéra Ronena Ginzburga otočil skóre a ujal se vedení 11:7, pak ale Američané zabrali a bylo rozhodnuto.

Klíčový náskok si tým USA vypracoval ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál 26:15. Po poločase se dlouho hrálo opatrně a během tří úvodních minut padly jen dva koše. Jako první střelecké trápení ukončili Češi a chvíli to vypadalo, že by mohli ještě utkání zdramatizovat. Američané ale nic takového nepřipustili a v závěrečné čtvrtině si vypracovali náskok až o 26 bodů.

Nejlepším střelcem zápasu byl jediný český zástupce v NBA Tomáš Satoranský se 17 body, po třinácti bodech přidali Jaromír Bohačík s Vojtěchem Hrubanem. Na straně USA si Donovan Mitchell připsal 16 bodů, Harrison Barnes zaznamenal 14 a Kemba Walker 13.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.