ČSSD zkritizovala Babiše kvůli jeho ‚žertování‘ o obětování budovy ministerstva prodejně Apple Store

Apple Store v Praze

ČSSD zkritizovala Babiše kvůli jeho ‚žertování‘ o obětování budovy ministerstva prodejně Apple StoreNOVÉ
Domov

Echo24

Vládní sociální demokracie na twitteru kritizovala premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše za to, že po čtvrteční schůzce s šéfem technologické firmy Apple Timem Cookem v Davosu hovořil o možném otevření prodejny Apple Store v Praze. Žertem přitom předseda vlády poznamenal, že obchod by mohl vzniknout na Staroměstském náměstí v budově, kde nyní sídlí ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

ČSSD, koaliční partner Babišova ANO, v té souvislosti zmínila jednání své ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové ve Švýcarsku, kde se koná tradiční ekonomické fórum. „My v Davosu nerozdáváme budovy ministerstev nadnárodním firmám jako Andrej Babiš. Za ČSSD je ve Švýcarsku Jana Maláčová a jedná o tom, jak pomoct těm, kteří si mobil s nakousnutým jablkem nemůžou dovolit,“ uvedla ČSSD na svém twitterovém účtu.

Babiš nechtěl odhadovat, za jak dlouho by Apple Store v Praze mohl vzniknout. Podle něj je otázkou i nalezení vhodného místa, protože firma pro své obchody vyžaduje prestižní lokality. V nadsázce přitom mluvil o budově MMR na Staroměstském náměstí. Babiš prosazuje, aby se vládní úředníci přestěhovali z paláců v centru Prahy do nově vybudované čtvrti v Letňanech, což však vedení hlavního města odmítá.

Apple provozuje ve světě zhruba 400 svých značkových obchodů. Ve střední a východní Evropě není žádný, nejbližší z českého pohledu je v Berlíně.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.