Škoda chystá nový model Vision RS. Podívejte se

Sportovní vůz a ekologie

Škoda chystá nový model Vision RS. Podívejte seNOVÉ
Skica interiéru ŠKODA VISION RS Foto:

Foto: ŠKODA AUTO

Auto

tk Echo24

Škoda Auto zveřejnila designovou skicu interiéru svého plánovaného modelu Škoda Vision RS. Nový vůz se inspiroval u vozidel z motosportu a jeho interiér je vytvořen z ekologických materiálů. Sportovní studie o vozu bude představena na říjnovém autosalonu v Paříži.

Samotné video ukazuje, jak skica vznikala v pražském designovém studiu. Škoda Auto vyzdvihuje především materiál, ze kterého by interiér měl být tvořen, a také světelné efekty.

„Protáhlá přístrojová deska s karbonovými prvky přebírá symetrické kontury masky chladiče. Dekor palubní desky studie VISION RS se skládá z ručně broušeného křišťálu ze společnosti Lasvit. Přístrojová deska obsahuje speciální animace s designem RS a je osvětlena světelnými efekty, sladěnými s dotykovou obrazovkou infotainmentu,“ uvádí zpráva Škoda Auto. Automobilka zároveň informuje, že interiér bude z veganských a ekologicky vyrobených materiálů.

Nová Škoda Vision RS se inspiruje i u závodních vozidel a měla by být sportovního ražení. „Karbon je také použit na dekoračních lištách, výplních dveří a skořepinách sedadel. Tento charakteristický hi-tech materiál je často spojován s motoristickým sportem. Připomínkou závodních vozů jsou i poutka, nahrazující madla ve výplních dveří, „Simply Clever“ jsou i odkládací schránky s přídržnými gumičkami,“ informuje automobilka.

Škoda Auto také poukazuje na to, že materiály použité na vozidle jsou šetrné k životnímu prostředí. „Vedle sportovního vzhledu byl u studie VISION RS kladen mimořádný důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Použitá karbonová vlákna tvoří ze 100 procent recyklovaný polyester a potahy sedadel jsou z veganské alcantary,“ píše ve zprávě Škoda Auto.

Sportovní studie kompaktního vozu bude mít světovou premiéru na pařížském autosalonu, který proběhne v říjnu tohoto roku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Škoda představila omlazenou Fabii, slibuje klimatizaci i větší bezpečnost

Chtěli vůz, co uchvátí mladé. Studenti stvořili kabriolet Škoda Sunroq