1 Sportovní vůz a ekologie

Škoda chystá nový model Vision RS. Podívejte se

, NOVÉ

Témata: , ,

Škoda Auto zveřejnila designovou skicu interiéru svého plánovaného modelu Škoda Vision RS. Nový vůz se inspiroval u vozidel z motosportu a jeho interiér je vytvořen z ekologických materiálů. Sportovní studie o vozu bude představena na říjnovém autosalonu v Paříži.

Samotné video ukazuje, jak skica vznikala v pražském designovém studiu. Škoda Auto vyzdvihuje především materiál, ze kterého by interiér měl být tvořen, a také světelné efekty.

„Protáhlá přístrojová deska s karbonovými prvky přebírá symetrické kontury masky chladiče. Dekor palubní desky studie VISION RS se skládá z ručně broušeného křišťálu ze společnosti Lasvit. Přístrojová deska obsahuje speciální animace s designem RS a je osvětlena světelnými efekty, sladěnými s dotykovou obrazovkou infotainmentu,“ uvádí zpráva Škoda Auto. Automobilka zároveň informuje, že interiér bude z veganských a ekologicky vyrobených materiálů.

Nová Škoda Vision RS se inspiruje i u závodních vozidel a měla by být sportovního ražení. „Karbon je také použit na dekoračních lištách, výplních dveří a skořepinách sedadel. Tento charakteristický hi-tech materiál je často spojován s motoristickým sportem. Připomínkou závodních vozů jsou i poutka, nahrazující madla ve výplních dveří, „Simply Clever“ jsou i odkládací schránky s přídržnými gumičkami,“ informuje automobilka.

Škoda Auto také poukazuje na to, že materiály použité na vozidle jsou šetrné k životnímu prostředí. „Vedle sportovního vzhledu byl u studie VISION RS kladen mimořádný důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Použitá karbonová vlákna tvoří ze 100 procent recyklovaný polyester a potahy sedadel jsou z veganské alcantary,“ píše ve zprávě Škoda Auto.

Sportovní studie kompaktního vozu bude mít světovou premiéru na pařížském autosalonu, který proběhne v říjnu tohoto roku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Škoda představila omlazenou Fabii, slibuje klimatizaci i větší bezpečnost

Chtěli vůz, co uchvátí mladé. Studenti stvořili kabriolet Škoda Sunroq

RendererException: Unable to render template "/views/partials/components/jarvis/_tydenikinarticle.ftl". ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.