1 PIRÁTSTVÍ

Nigerijští piráti opět udeřili. Tentokrát unesli i osm Poláků

NOVÉ

Témata: , ,

Skupina osob zaútočila u pobřeží Nigérie na kontejnerovou loď Pomerania Sky a unesla z ní 11 lidí, mezi nimiž je osm Poláků. Podle agentury PAP to oznámil polský ministr zahraničí Jacek Czaputowicz.

„Máme potvrzeno, že mezi jedenácti unesenými je osm Poláků,“ sdělil šéf polské diplomacie novinářům. „Náš konzulát v Hamburku je v kontaktu s majitelem lodě a náš konzulát v Abuji je v kontaktu s místními úřady. To je vše, co vám mohu říci,“ řekl Czaputowicz.

Podle polských médií jsou mezi unesenými také dva Filipínci a jeden Ukrajinec.

Loď Pomerania Sky patří podle agentury AFP německé rejdařské společnosti a pluje pod liberijskou vlajkou. Napadena byla kolem 04:00 asi 60 kilometrů od břehů Nigérie, kam plula z Angoly. Útočníci se před proniknutím na palubu přiblížili k plavidlu ve dvou člunech.

V sobotu propustili piráti 12 členů posádky jiné nákladní lodě (švýcarské společnosti Massoel Shipping), unesené před více než pěti týdny rovněž u břehů Nigérie. Šlo o sedm Filipínců, Slovince, Ukrajince, Chorvata a Bosňana.


Čtěte dále: Severoafričané nejdou na ruku EU. Na svém území nechtějí vyloďovací platformy pro migranty

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.