1 PIRÁTSTVÍ

Nigerijští piráti opět udeřili. Tentokrát unesli i osm Poláků

NOVÉ

Témata: , ,

Skupina osob zaútočila u pobřeží Nigérie na kontejnerovou loď Pomerania Sky a unesla z ní 11 lidí, mezi nimiž je osm Poláků. Podle agentury PAP to oznámil polský ministr zahraničí Jacek Czaputowicz.

„Máme potvrzeno, že mezi jedenácti unesenými je osm Poláků,“ sdělil šéf polské diplomacie novinářům. „Náš konzulát v Hamburku je v kontaktu s majitelem lodě a náš konzulát v Abuji je v kontaktu s místními úřady. To je vše, co vám mohu říci,“ řekl Czaputowicz.

Podle polských médií jsou mezi unesenými také dva Filipínci a jeden Ukrajinec.

Loď Pomerania Sky patří podle agentury AFP německé rejdařské společnosti a pluje pod liberijskou vlajkou. Napadena byla kolem 04:00 asi 60 kilometrů od břehů Nigérie, kam plula z Angoly. Útočníci se před proniknutím na palubu přiblížili k plavidlu ve dvou člunech.

V sobotu propustili piráti 12 členů posádky jiné nákladní lodě (švýcarské společnosti Massoel Shipping), unesené před více než pěti týdny rovněž u břehů Nigérie. Šlo o sedm Filipínců, Slovince, Ukrajince, Chorvata a Bosňana.


Čtěte dále: Severoafričané nejdou na ruku EU. Na svém území nechtějí vyloďovací platformy pro migranty

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.