1 Policejní automobilová honička

Problém jménem Tesla. Spící a opilý řidič unikal policii. Jel na autopilota

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Policisté v kalifornském Redwood City se několik minut snažili zastavit vůz, ve kterém jim unikal spící a opilý řidič. Jednalo se totiž o elektrický vůz Tesla Model S, který má v sobě zabudovaný režim autopilot. Díky tomu tak mohlo měnit směr i rychlost a ujíždět policistům. Vůz s indisponovaným řidičem nakonec policisté zastavili tím, že mu jiným autem zatarasili cestu. O případu informuje server Business Insider.

Elektrická Tesla policistům ujížděla údajně kolem 7 minut. Policistům se zdálo, že řidič Alexander Samek nereagoval na sirénu ani světelné signály, kterými se jej snažili přimět k zastavení auta. Na to vůz a jeho řidič nereagoval, takže se jej snažil zastavit pomocí policejních vozů. Tesla nakonec zabrzdila poté, co jeden z policejních vozů zatarasil cestu. 

Při zastavení vozu Tesla si policisté potvrdili, že řidič je nejen opilý, ale dokonce spící. Vůz tak podle nich jel díky režimu autopilot, který v sobě auty značky Tesla mají zabudovaný. „Jakmile auto zastavilo, policisté vyšli ze svých vozů, přišli k Tesle a vyrazili skla, aby vzbudili řidiče,“ řekl pro Business Insider jeden z policistů Art Montiel. „Řidič“ Samek nyní sedí ve vazbě a čelí obvinění z řízení pod vlivem. 

V posledních měsících se nejedná o ojedinělý případ režimu autopilot u automobilů Tesla, většinou však končí nehodou. Například v březnu zemřel v Kalifornii řidič, když jeho Model X SUV v režimu autopilot narazil přímo do dálničních svodidel.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Elon Musk definitivně skončil v čele správní rady Tesly, nahradila ho členka rady

Tesla představila novou verzi sedanu. Cena začíná na 45 tisíc dolarů

EchoPrime

od 249 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo v digitální podobě.

Více info
,