1 Policejní automobilová honička

Problém jménem Tesla. Spící a opilý řidič unikal policii. Jel na autopilota

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Policisté v kalifornském Redwood City se několik minut snažili zastavit vůz, ve kterém jim unikal spící a opilý řidič. Jednalo se totiž o elektrický vůz Tesla Model S, který má v sobě zabudovaný režim autopilot. Díky tomu tak mohlo měnit směr i rychlost a ujíždět policistům. Vůz s indisponovaným řidičem nakonec policisté zastavili tím, že mu jiným autem zatarasili cestu. O případu informuje server Business Insider.

Elektrická Tesla policistům ujížděla údajně kolem 7 minut. Policistům se zdálo, že řidič Alexander Samek nereagoval na sirénu ani světelné signály, kterými se jej snažili přimět k zastavení auta. Na to vůz a jeho řidič nereagoval, takže se jej snažil zastavit pomocí policejních vozů. Tesla nakonec zabrzdila poté, co jeden z policejních vozů zatarasil cestu. 

Při zastavení vozu Tesla si policisté potvrdili, že řidič je nejen opilý, ale dokonce spící. Vůz tak podle nich jel díky režimu autopilot, který v sobě auty značky Tesla mají zabudovaný. „Jakmile auto zastavilo, policisté vyšli ze svých vozů, přišli k Tesle a vyrazili skla, aby vzbudili řidiče,“ řekl pro Business Insider jeden z policistů Art Montiel. „Řidič“ Samek nyní sedí ve vazbě a čelí obvinění z řízení pod vlivem. 

V posledních měsících se nejedná o ojedinělý případ režimu autopilot u automobilů Tesla, většinou však končí nehodou. Například v březnu zemřel v Kalifornii řidič, když jeho Model X SUV v režimu autopilot narazil přímo do dálničních svodidel.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Elon Musk definitivně skončil v čele správní rady Tesly, nahradila ho členka rady

Tesla představila novou verzi sedanu. Cena začíná na 45 tisíc dolarů

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.