1 PROPUŠTĚNÍ JAMESE GUNNA

Lidé bojují za návrat režiséra Strážců Galaxie. Petici podepsaly desetitisíce lidí

, NOVÉ

Témata:

Internetová petice žádá, aby studio Disney přijalo zpět režiséra všech dílů hollywoodského trháku Strážci Galaxie Jamese Gunna Už ji podepsalo přes 40 tisíc lidí. Režiséra studio vyhodilo kvůli kontroverzním příspěvkům, které před lety napsal na svůj Twitter.

V textu petice se uvádí, že je naprosto pochopitelné, že studio vyhodí pracovníka za nevhodné výroky v době, kdy pro něj pracuje. „Tahle situace je však úplně jiná, ty vtipy psal mnoho let předtím, než začal pracovat pro studio Disney,“ uvádí se v petici s dodatkem, že důležitým je i fakt, že šlo o vtipy, i když špatné. 

Režiséra se studio rozhodlo vyhodit poté, co se na sociálních sítích začali šířit jeho roky staré příspěvky, v nichž si dělá legraci z holokaustu, pedofilie, znásilňování či teroristických útoků z 11. září 2001. 

Čtěte také: Strážci galaxie přišli o režiséra. James Gunn si dělal legraci z holokaustu či pedofilie

Společnost Disney se ve vyjádření distancovala od kontroverzních příspěvků a oznámila ukončení pracovního poměru. „Urážky a prohlášení objevená na Jamesově Twitteru jsou neobhajitelná a neslučitelná s hodnotami našeho studia. Přerušili jsme s ním pracovní kontakt,“ řekl v prohlášení Alan Horn z Walt Disney studios.

Režisér James Gunn na svém Twitteru uveřejnil rozsáhlou omluvu a vysvětlení, v němž píše, že se během let změnil a za jeho drastickým humorem byla naivní snaha šokovat. „Dříve jsem dělal hodně urážlivé fóry. Teď už je nedělám. Neobviňuji za to své minulé já, ale takhle se mám radši a cítím se víc jako člověk a tvůrce. Všechny vás miluji,“ napsal na závěr James Gunn.

 

Čtěte dále: Z Ameriky do Číny a zpět. Bruce Lee seznámil svět s kung-fu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.