1 Uzavírka mostu v Praze

Praha po kontrole uzavřela pro chodce Železniční most pod Vyšehradem

NOVÉ

Témata: , ,

Lávky pro chodce a cyklisty na železničním mostě přes Vltavu, který spojuje Vyšehrad a Smíchov, se dneškem uzavírají. Důvodem je jejich havarijní stav. Lávky se budou kompletně předělávat příští a přespříští rok v létě. Spojení mezi oběma břehy bude zajišťovat přívoz. Uvedla to Technická správa komunikací, která má pražské mosty a lávky na starosti.

Lávky budou uzavřeny do odvolání. Rekonstrukce připadne na letní období, protože je možné až po odstávce plynovodu umístěného na konzolách lávek. Oprava proto není možná v topné sezoně, která končí v květnu a začíná koncem září. Jako první bude příští rok v létě opravena jižní lávka, v roce 2019 severní.

Pod železničním mostem bude během uzavření lávek v provozu přívoz na trase Císařská louka – Kotevní – Výtoň. V zimě bude jezdit v pracovní dny od 07:00 do 19:00, o víkendu od 08:00 do 19:00. Na jaře se provozní doba začne prodlužovat. Základní interval bude 20 minut, ve špičkách deset minut. Přívoz bude bezbariérový, převáží i cyklisty s koly. Na přívozu platí standardní tarif, přístup je bezbariérový a možný je i převoz kola.

V Praze se předminulou sobotu odpoledne zřítila trojská lávka, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Praha kvůli pádu začala prověřovat další lávky a mosty. Na týden byla uzavřena lávka v Černošicích, která je majetkem Prahy.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Tramvaje mohou dál jezdit po Hlávkově mostě, ukázalo měření

Dělníci začali převážet trosky spadlé lávky ke zkoumání. Startují kontroly dalších mostů


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.