1 stížnost na MOST!

Seriál Most! obsahoval vulgarity, všimla si RRTV. Žádá nápravu

, NOVÉ

Témata: , ,

Na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se kromě upozornění na pořady Jaromíra Soukupa objevila i stížnost na seriál Most!, jehož vysílání skončilo 25. února. Česká televize podle RRTV pochybila, když šestý díl seriálu, který obsahuje vulgarity, odvysílala před desátou hodinou. Rada nyní žádá nápravu. Vyplývá to z tiskové zprávy ze zasedání rady.

Česká televize se měla dopustit porušení zákona tím, že se „dne 11. 2. 2019 odvysílal od 21:00 hodin na programu ČT1 pořad Most! (6/8), který obsahoval vulgarismy a nadávky“, uvádí se ve zprávě. „Rada stanovuje lhůtu k nápravě 7 dnů od doručení upozornění,“ stojí v rozhodnutí. Televize přitom podle zákona nesmí mezi šestou ranní a desátou hodinou večer zařazovat pořady a reklamy obsahující vulgarismy, tedy s výjimkou uměleckých děl.

Česká televize chce počkat na písemné doručení upozornění, aby bylo jasné, co rada považuje za porušení zákona, uvedla pro Novinky.cz mluvčí televize Karolína Blinková. „Dodat lze v tuto chvíli to, že pořad byl zařazen do vysílání až po 21. hodině a Česká televize jej označila piktogramem 15+,“ dodala Blinková.

Stejně jako v případě seriálu Most! pokárala rada Českou televizi za vysílání filmu Díra u Hanušovic, který taktéž obsahuje vulgarismy a nadávky, už v osm hodin.

Komediální seriál Most! je společným projektem scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského. Každé pondělí usedali k obrazovkám lidé, kteří sledovali osudy obyvatel severočeského Mostu. Drsný humor, charaktery postav a jejich vyjadřování jsou pak předmětem debat různých skupin. Poslední díl vysílala Česká televize právě kvůli vulgaritám až ve 21:45, tedy později než jiné díly. Most! se stal nejúspěšnějším komediálním seriálem České televize poslední doby.


Čtěte dále: Babiš za homeopatika, Koten za nebezpečí mikrovlnek. Anticena Bludný balvan má „vítěze“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.