„Rozhodně nejsme rasistická rodina.“ Princ William popírá tvrzení Meghan a Harryho

MEGHAN A HARRY

„Rozhodně nejsme rasistická rodina.“ Princ William popírá tvrzení Meghan a Harryho
Princ William a vévodkyně Catherine na archivním snímku. Foto: Kensington Royal
2
Svět

Echo24

Princ William, vévoda z Cambridge prohlásil, že královská rodina „rozhodně není rasistická“. Uvedl to na dotaz reportérky při návštěvě na škole ve východním Londýně. Reagoval tím na obvinění, která vyplynula z rozhovoru jeho bratra prince Harryho a jeho manželky Meghan s moderátorkou Oprah Winfreyovou na americké televizní stanici CBS.

William také řekl, že ještě se svým bratrem po odvysílání rozhovoru nehovořil, ale že to udělá. Jedná se tak o první popření slov páru od člena užšího kruhu britské královské rodiny.

Meghan v rozhovoru přiznala, že měla velmi naivní představy o přivdání se do královské rodiny. Ocenila královnu Alžbětu II., která se k ní vždy chovala přátelsky. Harry řekl, že se cítil v královském životě jako v pasti a byl překvapený, že ho v loňském roce rodina finančně odstřihla a připravila o ochranku. Měl také pocit, že jeho rodina Meghan dostatečně nepodporuje v době, kdy trpěla útoky bulváru a nepravdivými informacemi, které se o ní objevovaly.

Nejvážnější obvinění vyplynula z diskuze ohledně Meghanina prvorozeného syna Archieho. Meghan, která je rasově smíšeného původu, líčila, jak se v době jejího prvního těhotenství v paláci objevovaly „obavy a rozhovory o tom, jak tmavou pleť může mít, až se narodí“. Meghan dále líčila, jak těžko chápala, proč královská rodina řeší barvu kůže jejího syna.

Harry uvedl, že způsob, jakým královská rodina zacházela s Meghan, měl trvalé následky na jeho vztah s rodinou, a dodal, že v současnosti nemá blízký vztah s Williamem, který je po jejich otci Charlesovi druhým následníkem britského trůnu. Více jsme o rozhovoru psali zde.

Foto: Echo24.cz