Policie dopadla uprchlého bývalého pražského imáma stíhaného za propagaci terorismu

zadržení imáma

Policie dopadla uprchlého bývalého pražského imáma stíhaného za propagaci terorismuNOVÉ
Bývalý pražský imám Foto:

Foto: Reprofoto Youtube

Domov

pk Echo24

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh byl ve čtvrtek zadržen a eskortován do České republiky. Nyní je ve vazbě. Deníku Echo24 to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5, který se případem bude dále zabývat. Shehadeh je stíhán za podporu a propagaci terorismu.

O dopadení osoby podezřelé z terorismu informoval ve čtvrtek státní zástupce Vrchního soudu v Praze Marek Bodlák. „Vrchní státní zastupitelství v Praze sděluje, že dnešního dne byl specializovanými složkami Policie ČR do České republiky letecky přepraven jeden z tří českých občanů stíhaný dosud jako uprchlý pro zločiny podpory a propagace terorismu,“ uvedl státní zástupce na webových stránkách.

Že jde o imáma potvrdila deníku Echo24 mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5 Jana Humeni. „Ano, můžu potvrdit, že jde o něj,“ uvedla mluvčí. „Dnes byl vzat do vazby a vzdal se práva stížnosti,“ doplnila Humeni.

Imám byl před rokem společně s dalšími třemi osobami obviněn z terorismu a přímé účasti v teroristické organizaci. Mezi dalšími obviněnými jsou jeho příbuzní, bratr a švagrová. Bratra muslimského duchovního a jeho ženu policisté viní z toho, že vycestovali do Sýrie, kde se účastnili bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káidy. Imám jim podle obvinění pomáhal.

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh pochází z Palestiny, islám však studoval v Saúdské Arábii. Po příchodu do České republiky byl zvolen pražskými muslimy do čela Muslimské obce v Praze a zároveň byl dosazen do pozice imáma pražské modlitebny. Po dvou letech odtud však kvůli sporům odešel, krátce pobýval na Slovensku a nyní již je zpět. Policie i tajné služby ho dlouhodobě sledují, mají podezření na jeho radikalizaci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: USA prohrály svůj boj o nadvládu nad Íránem, tvrdí Chameneí před zavedením dalších sankcí