1 zadržení imáma

Policie dopadla uprchlého bývalého pražského imáma stíhaného za propagaci terorismu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh byl ve čtvrtek zadržen a eskortován do České republiky. Nyní je ve vazbě. Deníku Echo24 to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5, který se případem bude dále zabývat. Shehadeh je stíhán za podporu a propagaci terorismu.

O dopadení osoby podezřelé z terorismu informoval ve čtvrtek státní zástupce Vrchního soudu v Praze Marek Bodlák. „Vrchní státní zastupitelství v Praze sděluje, že dnešního dne byl specializovanými složkami Policie ČR do České republiky letecky přepraven jeden z tří českých občanů stíhaný dosud jako uprchlý pro zločiny podpory a propagace terorismu,“ uvedl státní zástupce na webových stránkách.

Že jde o imáma potvrdila deníku Echo24 mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 5 Jana Humeni. „Ano, můžu potvrdit, že jde o něj,“ uvedla mluvčí. „Dnes byl vzat do vazby a vzdal se práva stížnosti,“ doplnila Humeni.

Imám byl před rokem společně s dalšími třemi osobami obviněn z terorismu a přímé účasti v teroristické organizaci. Mezi dalšími obviněnými jsou jeho příbuzní, bratr a švagrová. Bratra muslimského duchovního a jeho ženu policisté viní z toho, že vycestovali do Sýrie, kde se účastnili bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káidy. Imám jim podle obvinění pomáhal.

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh pochází z Palestiny, islám však studoval v Saúdské Arábii. Po příchodu do České republiky byl zvolen pražskými muslimy do čela Muslimské obce v Praze a zároveň byl dosazen do pozice imáma pražské modlitebny. Po dvou letech odtud však kvůli sporům odešel, krátce pobýval na Slovensku a nyní již je zpět. Policie i tajné služby ho dlouhodobě sledují, mají podezření na jeho radikalizaci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: USA prohrály svůj boj o nadvládu nad Íránem, tvrdí Chameneí před zavedením dalších sankcí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.