Záhady kolem mamby zelené. Plánovala majitelka hada nezvyklou sebevraždu?

Záhady kolem mamby zelené. Plánovala majitelka hada nezvyklou sebevraždu?NOVÉ
Uprchlá mamba zelená Foto:

Foto: Policie ČR

Domov

útěk mamby zelené

pk Echo24

Aféra spojená s uprchlou mambou zelenou stále nemá jasné vysvětlení. Záhadou zůstává nejen to, co způsobilo smrt mladé ženy. Jasno není ani v tom, v jakých podmínkách a proč hada chovala. Podle lékařů nebylo hadí uštknutí příčinou smrti, policie prověřuje, zda se žena pokusila spáchat sebevraždu nezvyklým způsobem. 

„Pražští kriminalisté se případem pražské mamby nadále zabývají. Stále prošetřují, zda žena byla uštknuta mambou, či nikoliv, a také, zda tímto způsobem chtěla spáchat sebevraždu, či nikoliv,“ uvedl pro deník Echo24 mluvčí policistů Jan Rybanský.

Kromě příčiny smrti není jasné ani to, jakým způsobem byl nebezpečný had chován. Podle herpetologa Tomáše Bublíka, který byl na místě během odchytu, žena navíc ani nevlastnila potřebné terárium. Uvedl to v pořadu serveru idnes.cz. Bublík vyjádřil pochybnosti i o tom, zda mamba ženu skutečně uštkla.

Již dříve se objevily informace, že žena neměla k chovu nebezpečného plaza potřebná povolení. „I touto informací se policisté zabývají,“ uvedl pro Echo 24 Jan Rybanský.

Had smrt ženy nezpůsobil, tvrdí lékaři

Nebezpečnou mambu zelenou začali policisté hledat na začátku října. Ze svého bytu v pražských Hlubočepích byla ve vážném stavu převezena do nemocnice třicetiletá žena, pravděpodobně majitelka hada. V nemocnici na Karlově náměstí žena v pátek zemřela. Podle nemocnice však příčinou smrti nebylo hadí uštknutí.

Mluvčí nemocnice Filip Brož potvrdil, že žena byla do Všeobecné fakultní nemocnice převezena z Motola poté, co vyšlo najevo podezření na uštknutí. Následně jí bylo podáno antisérum, které podle mluvčího zabralo, došlo však jiným závažným komplikacím. „Přes veškerou naši snahu pacientka zemřela, příčina úmrtí nesouvisí s hadím uštknutím,“ řekl mluvčí.

Hada se podařilo odchytit po několika dnech úsilí policistů i specialistů na odchyt hadů přibližně 200 metrů od bydliště ženy. Ze stromu nedaleko od domu mambu sundal pracovník pražské zoologické zahrady.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Zemřela žena, kterou kousla smrtelně nebezpečná mamba

V Praze utekla smrtelně jedovatá mamba zelená, chovatelku nejspíš uštkla