1 Za volantem s 2,5 promile

Řidič autobusu nadýchal 2,5 promile. Zastavil až na žádost cestujících

, NOVÉ

Témata: , , ,

Přes 2,5 promile alkoholu naměřili policisté v dechu osmačtyřicetiletého řidiče linkového autobusu, který na Šumpersku vezl nejméně osm cestujících. Policisté řidiče obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. U soudu mu v případě prokázání viny hrozí až tříleté vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti, řekla v úterý policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Podle prvotního šetření policistů do autobusu ve Zvoli nastoupilo osm cestujících. „Krátce poté, co se řidič s autobusem rozjel, pojali podezření, že vůz řídí pod vlivem alkoholu a zalarmovali policii. Zároveň řidiče požádali, aby zastavil, protože už s ním dál cestovat nechtěli,“ uvedla Vybíhalová.

Řidič žádosti cestujících vyhověl a ještě ve Zvoli jízdu s autobusem ukončil. S třemi cestujícími pak na místě počkal na příjezd policejní hlídky. „Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která podezření cestujících potvrdila. Přístrojem Dräger mu byla naměřena hodnota 2,78 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška ukázala hodnotu lehce přes 2,5 promile promile. Třetí dechové zkoušce se řidič odmítl podrobit,“ uvedla Vybíhalová.

Řidič autobusu s naměřenými hodnotami alkoholu v dechu nesouhlasil a žádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Ve zdravotnickém zařízení si to však rozmyslel a s odběrem krve nesouhlasil. „Policisté řidiče zadrželi a po provedeném lékařském vyšetření skončil v policejní cele,“ podotkla Vybíhalová.

Policisté požádali cestující, kteří z místa události odešli ještě před příjezdem policistů, aby kontaktovali policii na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Přihlásit se můžou i případní další svědci.

Čtěte také: Lékařka nevyšetřila dítě, protože přišlo pozdě do ordinace. Večer zemřelo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,