Drahoš opisoval na Facebooku od Horáčka. Teď mluví o horlivosti externisty

Drahoš opisoval na Facebooku od Horáčka. Teď mluví o horlivosti externistyNOVÉ
Michal Horáček a Jiří Drahoš Foto:

Foto: Koláž Echo24 (Jan Zatorsky)

Domov

Pak příspěvek zmizel

nel

Když se nám na protikandidátovi něco líbí, tak „prostě to opíšeme“. Tak přistupoval tým Jiřího Drahoše k vytvoření facebookového příspěvku o udělování amnestie. Status na Drahošově profilu obsahoval totožné pasáže s příspěvkem, který psal na začátku prosince jeho soupeř Michal Horáček. Po pár hodinách příspěvek z Drahošova Facebooku zmizel a jeho mluvčí se Horáčkovi omluvila. Incident označila za „trapné nedorozumění“, za které může externista, který Drahošův příspěvek psal.

Michal Horáček na Twitteru svého soupeře a bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše ironizoval. „To u nás na akademii (populární hudby) nám museli ti, co kradli, nosit za trest zpěvníky,“ uvedl.

Příspěvek na profilu Jiřího Drahoše obsahoval dvě naprosto totožné pasáže, u kterých je patrné, že se o náhodu rozhodně nejedná. „Jak se cítí ten, kdo dodržel pravidla a neuspěl, zatímco úspěch slavili ti, kdo pravidla obešli,“ zní jedna z opsaných částí.

Drahošova mluvčí Kateřina Procházková přiznala, že se „trapné nedorozumění“ stalo vinou externího člověka, který příspěvek napsal. „Vše jsme ověřili a jde o trapné nedorozumění. Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Omlouváme se panu Horáčkovi. Mrzí nás přílišná ‚kreativita‘ našeho externího kreativce,“ uvedla pro deník Právo Procházková.

Doposud se přitom nevědělo, že by měl Drahoš lidi, kteří za něj příspěvky na Facebook píší. Nepovedený okopírovaný status po pár hodinách z Drahošova profilu zmizel.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Vláda podpořená SPD a KSČM? Drahoš by byl pro, Horáček s Topolánkem nikdy

Související články