1 Vyjednávání o brexitu

Merkelová se před novináři vysmívala Mayové. Parodovala vyjednávání o brexitu

NOVÉ

Témata: , , , , , ,

Německá kancléřka Angela Merkelová si na tajném setkání s tiskem během nedávného Světového ekonomického fóra v Davosu utahovala z britské premiérky Theresy Mayové a jejího kolovrátkového způsobu vyjednávání o obchodní dohodě s EU po brexitu. Přítomní novináři vybuchli smíchy, napsal na svém facebooku uznávaný novinář Robert Preston z britské televize ITV.

Merkelová podle něj žurnalistům řekla, že ji britská ministerská předsedkyně opakovaně žádá, aby jí „učinila nabídku“. Na to jí německá kancléřka odpovídá: „Ale (vaše země) odchází (z EU), my vám žádnou nabídku dělat nemusíme. Takže co chcete?“ Mayová prý poté zopakuje své „udělejte mi nabídku“, a tak stále dokola, tvrdila podle Prestona německá kancléřka.

Skeč Merkelové odráží hlubokou a smutnou pravdu, totiž že Mayová a její ministři se stále neshodli na podobě budoucích obchodních vztahů země s Evropskou unií, konstatuje Preston.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Soros v Davosu zkritizoval Trumpa a varoval před zánikem civilizace

Stále více Britů chce nové referendum o brexitu. Bojí se jeho dopadů


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.