1 Poprava na elektrickém křesle

Elektrické křeslo místo injekce. Odsouzený vrah si zvolil způsob smrti

NOVÉ

Témata: , ,

Americký stát Tennessee po 11 letech popravil vězně na zřídka využívaném elektrickém křesle místo obvyklé smrtící injekce. Muž odsouzený za dvojnásobnou vraždu si tento způsob smrti sám zvolil, neboť jej považoval za méně bolestivý. Žádost o úplné zrušení popravy mu zamítl nejvyšší soud, informovala agentura AP.

Třiašedesátiletý Edmund Zagorski byl odsouzen za to, že v roce 1983 postřelil a oloupil dva muže, kteří si od něj chtěli koupit velké množství marihuany, a následně jim podřízl hrdla.

Zagorski požádal úřady, zda by mu umožnily zemřít na elektrickém křesle, neboť měl obavu, že po injekci by trpěl bolestí a umírání by trvalo déle. Stal se teprve druhým člověkem popraveným v Tennessee tímto způsobem od roku 1960, kdy se k popravám začaly používat jedy vpravované do žil.

V celých Spojených státech jde o první elektrickou popravu od roku 2013. Některé státy přitom nedávno zvažovaly opětovné používání elektrických křesel poté, co farmaceutické firmy začaly odmítat poskytování svých výrobků k popravám a tím způsobily nedostatek vhodných látek do injekcí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.