S Chovancem ve vládě určitě sedět nebudu, prohlásil Babiš

Kdo do vlády?

S Chovancem ve vládě určitě sedět nebudu, prohlásil BabišNOVÉ 1
Domov

Echo24

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) po minulých zkušenostech určitě nebude sedět ve vládě s Milanem Chovancem (ČSSD). Babiš, který je podruhé pověřen sestavením vlády, to řekl dnešnímu Právu. 

Chovanec bude na únorovém sjezdu kandidovat na předsedu ČSSD. Podle Babiše měl naopak odstoupit, když společně s Bohuslavem Sobotkou stranu dovedl k nízkému volebnímu výsledku.

Babiš v rozhovoru uvedl, že se Chovanec snaží využít zvolení Miloše Zemana k tomu, aby zvýšil své šance na předsedu ČSSD. Byl totiž jedním z prvních, kdo přispěchal do Zemanova štábu. “Pokud jde o pana Chovance, tak zavětřil a očekává, že tímto krokem bude mít větší šance se stát předsedou soc. dem. Přitom podle mého názoru měl naopak odstoupit, když společně se Sobotkou dovedl ČSSD tam, kam ji dovedl,” řekl Babiš Právu.

“To je samozřejmě na soc. dem., koho si zvolí za předsedu. Pokud mají pocit, že pan Chovanec bude dobrý předseda, je to jejich věc a do toho jim nemáme co mluvit. Ale já osobně po minulých zkušenostech s panem Chovancem ve vládě určitě sedět nebudu,” prohlásil Babiš.

Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec se rozhodl kandidovat na předsedu strany poté, co získal podporu od krajské konference ČSSD v Plzeňském kraji. Nové vedení si sociální demokraté zvolí na mimořádném sjezdu 18. února v Hradci Králové. Chovancovým soupeřem bude například stávající místopředseda strany Jan Hamáček nebo někdejší hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.