1 Volby a sázkaři

Sázkové kanceláře už hledají Zemanova nástupce. Favoritem je Václav Klaus ml.

NOVÉ

Témata:

Zájem sázkařů o prezidentské volby byl rekordní, prosázeli přes dvě stě milionů korun. Je to šestkrát více než při volbách v roce 2013. Sázkové kanceláře zájem i nadále podporují. Už nyní si lidé mohou vsadit na to, kdo Miloše Zemana na Hradě vystřídá. U Fortuny je favoritem v kursu 7:1 Václav Klaus mladší.

Bookmakeři sázkových kanceláří uvedli, že letošní prezidentské volby byly rekordní politickou nesportovní událostí.

„Celkem jsme přijali sázky za více než 120 milionů korun, což je šestkrát více než před pěti lety. Nejvyšší sázka byla jeden milion korun na vítězství Jiřího Drahoše,“ uvedl mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

U Fortuny si sázkaři na prezidentské volby vsadili více než 100 milionů korun. „Největší zájem byl tento pátek, kdy sázkaře v podstatě nic jiného nezajímalo, ale obecně v posledních týdnech jsme zažívali něco, co se nebojím nazvat jako volební šílenství,“ dodal mluvčí Petr Šrain.

Většinu sázkařů podle něj volební výsledek potěšil, před prvním kolem v souboji s osmi dalšími kandidáty mířilo 55 procent vkladů na vítězství Zemana, a také ve druhém kole v duelu dvou finalistů směřovala větší polovina sázek na výhru stávající hlavy státu. Fortuna eviduje nejvyšší výhru 4,2 milionu korun při vkladu 2,2 milionu v kursu 1,91 na vítězství Miloše Zemana.

„Na druhé kolo byly přijaty sázky celkem za 10,5 milionu – z toho pět milionů bylo přijato na výhru Miloše Zemana a na jeho vyzyvatele 2,5 milionu,“ potvrdila mediální zástupkyně Chance Karolína Stonjeková.

Podle Šraina obecně platí, že sázkaři jsou v případě voleb o trochu úspěšnější než bookmakeři a pro bookmakery je při těchto volbách úspěchem, že se jim podaří „ubránit“ víceméně vyrovnanou bilanci, tzn. že přijaté vklady v podstatě vrátí sázkařům. Jinak tomu bylo například u posledních voleb v USA, kdy Fortuna sázkařům vyplatila o devět milionů víc, než kolik si u ní vsadili.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pohled ze Slovenska : České dno a cesta ven


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.