Změna v managementu Penty. Na konci ledna odejde ze skupiny finanční ředitel Kubát

Odchod manažera

Změna v managementu Penty. Na konci ledna odejde ze skupiny finanční ředitel KubátNOVÉ
Skupina se specializuje na dlouhodobé investice v oblasti zdravotnictví, finančních služeb, maloobchodu, výrobě, médiích a realitním developmentu Foto:

FOTO: pentainvestments.com

Domov

vt Echo24

Z vedení česko-slovenské investiční skupiny Penta Investments odchází dlouholetý manažer a investiční stratég Zdeněk Kubát. V holdingu strávil 17 let a stál u akvizic společnosti Area Vodochody či mediálního domu Vltava-Labe-Press. Část jeho aktivit přejde na jiné vrcholové manažery Penty.

Mluvčí společnosti Ivo Mravinac uvedl, že by Kubát měl dle dohody s vlastníky ukončit své působení v Pentě v závěru ledna. Zároveň ale nevyloučil možnou spolupráci do budoucna. Část Kubátových aktivit přejde na jeho kolegy Martina Danka a Mariána Slivoviče, který v Pentě vedl aktivity v bankovnictví a přebírá vrcholné řízení slovenského mediálního projektu.

Kubát vystudoval na Zemědělské univerzitě v Brně. Pro Pentu pracuje od roku 2002 a podílel se na založení její pražské pobočky. Před nástupem do Penty zastával několik vedoucích pozic v českých investičních fondech. Pod jeho vedením se Penta účastnila tendrů České konsolidační agentury.

V letech 2005-2007 byl zapojený do nákupu 75 hektarů pozemků pod plánovanou novou přistávací dráhou na pražském ruzyňském letišti. Koncem roku 2008 souhlasila Penta s prodejem pozemků Letišti Praha. Do konce ledna je zodpovědný za restrukturalizaci a strategický rozvoj Aera Vodochody, jednoho z nejstarších světových výrobců vojenských cvičných letadel a leteckých komponentů.

Skupina byla založena v roce 1994. Dnes se specializuje na dlouhodobé investice v oblasti zdravotnictví, finančních služeb, maloobchodu, výrobě, médiích a realitním developmentu. Penta je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu, zajišťuje práci pro více než 41 000 lidí.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Podnikatel Horáček čelí podezření kvůli ovlivňování svědků z vazby

Bývalý ředitel dopravního podniku dostane zlatý padák přes 2 miliony